Litoměřičtí junioři chtěli potvrdit předcházející dobrý výkon v Kalich Areně proti Příbrami. V souboji s Chrudimí se jim to naprosto podařilo. Výhra 5:1 je toho důkazem, ale postup stále nezaručuje. Paradoxem je, že v posledním kole má osud Stadionu ve svých rukou právě Chrudim. Přesto mají Litoměřice stále naději. Nic to nemění na tom, že ve svém posledním letošním zápase podaly povedený výkon.

KV4

5:1

3:0, 1:1, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Chrudim

Branky a nahrávky: 7. Svatý, 13 Vařečka (Kalina), 14 Pavlata, 28. Rusý (Pavlata, Opava), 44 Rusý (Nenadál) - 32 Vích. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.

HC Stadion Litoměřice: Froněk - Opava, Gillar, Michajlov, Vlček, Vacek, Kalina - Pavlata, Rusý, Nenadál - Svatý, Vařečka, Purma - Beránek, Chmel, Šindelář - Cerman, Kolíček, Piewak. Trenér: Richard Černý.

HC Chrudim: Pokorný (Svoboda) - Blažek, Brychta, Holub, Hrůza, Hudec, Kleprlík, Vích - Cvrček, Kněžour, Komářek - Mlateček, Polák, Karásek - Slavík, Stupavský, Pospíšil - Vršanský, Vacek. Trenér: Jiří Polák.

Litoměřičtí museli nutně zvítězit a od samého začátku šli za svým cílem. První třetinu proměnili v lekci z efektivity střelby. První ránu zasadil Východočechům Jan Svatý. Při skrumáži před brankářem Pokorným si našel kotouč, položil si chrudimského gólmana a otevřel skóre střelou do odkryté branky. Po prvním zápisu na listinu střelců se Litoměřice uklidnily. Chrudimští jejich pohodu jen zřídka narušili nějakým výpadem do útočného pásma. V polovině prvního dějství se pak opět ukázalo, které mužstvo vstoupilo do utkání lépe. V rozmezí pouhých 24 vteřin rozvlnili síť Pokorného branky Vařečka a po něm Pavlata a přinutili hosty vystřídat brankáře. Prvně jmenovaný útočník domácích se trefil po rychlé otočce před brankou, druhý propálil strážce chrudimské branky ranou z pravého kruhu. Do první přestávky se už nic zásadního neudálo, do kabin tak mohli jít o poznání spokojenější Litoměřičtí, zatímco hosté byli velmi otřeseni.

Druhé dějství poněkud ubralo na tempu. Domácí měli několik slušných šancí, ale jako by postrádali klid a jistotu v zakončení z první třetiny. Prolomení přišlo ve 28. minutě. Radek Rusý dostal při přečíslení přihrávku do ideální střelecké pozice mezi kruhy a bez zaváhání rozvlnil síť v chrudimské brance počtvrté. V následné přesilové hře při vyloučení hostujícího Kleprlíka mohl Zdeněk Purma vstřelit pátou branku, ale jeho pokus z pravé strany se nevešel mezi tři tyče. Neprůstřelnost brankáře Litoměřic Václava Froňka trvala dlouhých 144 minut a 10 vteřin, ale ve 32. minutě ji ukončil obránce Chrudimi Luděk Vích, který snížil na 4:1. Jeho střela od modré prolétla hradbou těl před domácím brankovištěm a zapadla až do sítě. Do druhé sirény se šance střídaly na obou stranách, ale žádný kotouč už si cestu do branky nenašel.

Krátce po přestávce mohl vsítit svůj druhý gól Radek Rusý. Dostla přihrávku před branku, kde byl nikým nehlídán, ale prudkou nabídku nezpracoval. Na druhé straně měl starosti brankář Froněk s patrně největší šancí, kterou musel v zápase likvidovat. Útočník Chrudimi vyslal z pravého kruhu téměř ideální střelu do horního růžku, brankář domácích ale hbitě zasáhl svým ramenem. Poté co střelci domácích Radku Rusýmu nevyšlo zakončení bez přípravy z úvodu třetí části, zvolil ve 44. minutě jistější zakončení. Svůj druhý gól v zápase si připsal po výpadu zpoza branky, po kterém zasunul puk pod brankářem Svobodou za brankovou čáru. Litoměřičtí tak vedli už 5:1 a hráli v ještě větší pohodě než do té doby. Svou nadvládu na ledě potvrzovali ve všech herních činnostech a diváky zřejmě nejvíce potěšil Daniel Opava, který na obranné modré sestřelil jednoho z Chrudimských. Forvard hostů tak pocítil náraz do zdi s číslem 31 na dresu. Důležitou výhru si už Litoměřice pohlídaly. Když zazněla závěrečná siréna, mohla propuknout radost litoměřických mladíků naplno.