Litoměřičtí junioři si připsali vytouženou první výhru v kvalifikaci o první ligu. Na svém ledě Kalich Areny důrazným způsobem oplatili Příbrami porážku z jejich ledu a jasně vyhráli 4:0. První vítězství a navíc bez inkasované branky je tak tím nejlepším povzbuzením do posledního kvalifikačního utkání, které junioři sehrají v pátek 25.3. v Kalich Areně proti Chrudimi.

KV3

4:0

2:0, 1:0, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Příbram

Branky a nahrávky: 5. Nenadál (Rusý, Pavlata), 11. Svatý (Vařečka), 40. Nenadál (Purma), 56. Vařečka (Pavlata). Vyloučení: 10:8, navíc Polák a Bartoš (oba PŘI) osobní trest za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150.

HC Stadion Litoměřice: Froněk - Opava, Gillar, Michajlov, Horáček, Vacek, Kalina - Pavlata, Rusý, Nenadál - Svatý, Vařečka, Purma - Beránek, Chmel, Šindelář - Piewak

HC Příbram: Riegel - Bartoš, Císař, Filkorn, Franěk, Czubner, Hyspecký - Hlaváč, Klemš, Křivonoska - Hosákovec, Pokorný, Polák - Sirotek, Stoklasa, Šmerhovský - Tobolič, Žemlička

V úvodu utkání se jako první dostali do šance domácí, Pavlata prověřil pozornost příbramského brankáře od modré, ale skóre se ještě neměnilo. Brzy bylo rušno i před domácí brankou. Froněk musel zasáhnout proti tečované střele Hlaváče z mezikruží, pohotovým rozklekem kotouč chytil. V 5. minutě se už ale střelecký účet otevřel. První zápis v kolonce střelců si připsal po střele Radka Rusýho z dorážky do odkryté branky Jan Nenadál a Stadion vedl 1:0. V polovině prvního dějství se měnilo skóre znovu a opět na straně Litoměřic. Po přihrávce Vařečky se dostal sám před branku Jan Svatý a po kličce, kdy si položil brankáře, zavěsil do odkryté sítě. Stav 2:0 vydržel i po zaznění první sirény, ačkoliv Příbramští měli před přestávkou výhodu přesilovky. Početní výhodu ale nepřetavili v gól, a tak odcházeli do kabin bez vstřelené branky.

Litoměřičtí měli možnost zvýšit svůj náskok v přesilové hře krátce po přestávce, o možnost početní výhody je ale svým druhý trestem přípravil Kalina. Ve hře 4 na 4 ale mohli přece jen vsítit branku. Rusý ujel po pravé straně a z pravého kruhu vyslal tvrdou střelu, gólman Příbrami ale zasáhl svým betonem. Na ledě se začalo přiostřovat, u domácí střídačky byl nešetrně sražen hráč Příbrami a poté se strhla menší potyčka mezi hráči obou týmů. Rozhodčí výměny názorů mezi hráči obou týmů vyřešil tresty na obou stranách. V polovině zápasu vázla kombinace na obou stranách, hráči se soustředili stále více na osobní souboje než na hru a snahu vstřelit gól. Změna přišla na začátku druhé poloviny utkání. Plné ruce práce měl domácí brankář Froněk, který zachránil svůj tým při několika čistých gólovýc šancích a zlikvidoval i následné dorážky. Také před brankou Příbrami bylo horko. Purma svým pohybem způsobil rozruch před brankovištěm a po souboji s jedním z bránících hráčů přikopl kotouč před prázdnou branku Cermanovi. Litoměřičtí fanoušci si ale mohli jen zklamaně povzdechnout, protože domácí útočník nechal kotouč jen projet mezi bruslemi a spálil tak velkou šanci. Už se zdálo, že do druhé přestávky žádný gól nepadne, když si na přihrávku do brejku od Zdeňka Purmy najel střelec první branky svého týmu Jan Nenadál. Svůj samostatný nájezd zakončil s jistotou provedeným bekhendovým blafákem a zvýšil na 3:0 pro svůj tým.

Závěrečnou dvacetiminutovku otevřela chyba příbramského brankáře Riegela, který promáchl kotouč u mantinelu a jen díky svému spoluhráči, který se jej zmocnil dříve než někdo z Litoměřic, neinkasoval laciný gól. Ve 44. minutě mohli Litoměřičtí vstřelit další branku. Při přečíslení 3 na 1 přihrával Nenadál napříč útočným pásmem na Pavlatu, kterého ale Riegel vychytal vyrážečkou. Následujících několik minut nepřineslo příliš divácky atraktivní podívané. Ve 48. minutě se domácí brankář Froněk předvedl o poznání lepším způsobem než jeho protějšek. Dobře odhadl okamžik, kdy může opustit své brankoviště a před dojíždějícími hráči Příbrami rozehrál kotouč do středního pásma. Krátce poté, co se dostali hosté opět do plného počtu po ubráněné přesilovce, si najel Sirotek na přihrávku před branku, kde byl osamocen a švihem zamířil do horní části branky. Froněk ale ramenem střelu vytěsnil. V 53. minutě se Litoměřičtí dostali do dvojnásobného oslabení, ale domácí trojice statečně bránila čisté konto svého týmu a s přesilovkovými pokusy Příbrami si poradila. Jedinou šanci si hosté vytvořili až ke konci přesilovky, ale střelu přes obránce si Froněk pohlídal. V čase 55:05 propálil nejistého Riegela Michal Vařečka po přihrávce Pavlaty a zvýšil už na 4:0 pro Litoměřice. Na Příbrami byla viditelná až křečovitá snaha ještě alespoň vstřelit čestný úspěch, ale litoměřičtí junioři si zápas bezpečně hlídali. Zvýšit mohl navíc Rusý, který ale Pavlatovu přihrávku před branku neusměrnil mezi tři tyče. Stav 4:0 svítil na světelné tabuli i po třetí siréně, a tak si Litoměřičtí připsali vytouženou první výhru v letošní kvalifikaci.