Příprava

HC Teplice Huskies - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky LTM: 1. Purma (Froněk), 2. Purma (Cerman), 27. Purma (Gillar), 38. Gillar (Vlček), 47. Kauschitz (Purma), 49. Pavlata (Smolík), 50. Pavlata (Opava), 59. Purma (Opava). Rozhodčí: Vitík - Heller, Pospíšil. Vyloučení: 9:4. Střely na branku: 22:40.

HC Stadion Litoměřice: Froněk – Purma, Gillar, Vlček, Opava, Michajlov – Cerman, Heřman, Pavlata, Kauschitz, Votrubec, Gudera, Smolík, Salač, Vanča

K prvnímu přípravnému utkání zajížděli dorostenci do Teplic. Domácí vždy patří v této kategorii k předním celkům v soutěži, v minulé sezóně byli pro litoměřické dorostence největšími soupeři v krajském přeboru.

Začátek utkání vzal doslova do svých rukou Zdeněk Purma, Ten během prvního střídání vstřelil dvě branky. Soupeř, který se také usilovně připravuje na novou sezónu a zkouší několik nových hráčů se z tohoto úderu dlouho vzpamatovával. Zkušená obrana nepustila domácí k vážnějšímu ohrožení litoměřické branky a navíc přispěla k většině brankám v teplické síti – celkem vsítili obránci 5 branek. Střelecky se probudil i Radek Pavlata. Ve zbytku zápasu jsme soupeře převyšovali lepším bruslením a v závěru i kombinací.

První zápas tedy dorostenci zvládli jak herně, tak i nasazením a bojovností. Jednalo se sice o první přípravný zápas, ale i tak se ukázalo, že tento tým má určitý potenciál a při správném přístupu může pomýšlet i na umístění na čelních příčkách tabulky.

V neděli 21. 9. zajíždí dorostenci k odvetě opět do Teplic.