18. 9. 2009 | Michal Sabó

Zvítězí opět Stadion nad Predátory?

Blíží se druhé kolo letošního druholigového ročníku a na severu Čech se schyluje k zajímavému střetnutí. Na českolipském zimním stadionu se totiž uskuteční duel mezi litoměřickým Stadionem a českolipskými Predátory. Do jejich kádru před sezónou z tábora Litoměřických odešla trojice kvalitních hráčů. Vedle Patzenhauera jde také o Bauera s Hudcem. Jak dopadne bitva mezi severočeskými celky sledujte v sobotu 19.9. od 17:00 v České lípě.

Predátoři vstupují do letošního ročníku s výrazně obměněným kádrem. Během letní přestávky několik hráčů přišlo, mnoho jich však odešlo. Citelný zdá se bude odchod opor Svobody, Petrmichla a v neposlední řadě zejména Michala Oliveriuse, loňského nejproduktivnějšího muže klubové produktivity. Českolipským se však podařilo také několik kvalitních hráčů přivést. Například Tomáše Hertla, Jana Divíška či výše zmíněné bývalé hráče Stadionu. Ať již doznala sestava jakýchkoliv změn, cíle zajisté zůstávají nadále vysoké. Zda-li dojde k jejich naplnění je prozatím otázkou.

Litoměřičtí svedli s Predátory přípravné bitvy již na konci letošního léta. Zatím je vzájemná bilance vyrovnaná poté, co oba týmy dokázaly svého protivníka zaskočit v jeho domácím prostředí. Nejprve Predátoři zvítězili 4:2 a naopak na českolipském ledě inkasovali od Litoměřic pořádný debakl v poměru 10:4. Úvodní duel základní části nabídl v Lovosicích další na branky bohatý večer, avšak tentokrát se smutným koncem pro domácí. Sokolovští Uhlíři si tak nakonec odvezli tři body za výhru 8:6, i když Litoměřičtí i přes nepovedenou první třetinu dokázali vyrovnat a nakonec měli šanci také vyhrát. Povedené utkání bylo bodově pro Jakuba Hlusičku, autora dvou branek včetně nekompromisního samostatného nájezdu a jedné asistence.

Úvod sezóny je stále ve znamení hledání ideálního složení hráčských formací a sehrávání se. Doufejme, že se Stadion po úvodním utkání oklepal z porážky a rázně zamíří vstříc první výhře v letošní základní části. Bitvu s Predátory můžete sledovat jak prostřednictvím on-line přenosu, tak přímo na českolipském zimním stadionu, kde budete moci živě podpořit své oblíbence. Držme jim tedy společně palce v duelu, který začne v sobotu 19.9. od 17:00.