27. 3. 2009 | Michal Sabó

Vyhrál favorit, my jsme to nebyli. Teď nemáme co ztratit, říká Daniel Tvrzník

Ve druhém čtvrtfinále opět odešli Litoměřičtí jako poražení. Domácí se svému soupeři opět vyrovnali v první polovině utkání, zejména v první dvacetiminutovce. Od nuly na jejich kontě je uchránil svým gólem z 59. minuty Jan Kaltenböck po asistenci Daniela Tvrzníka. Právě hrající trenér Litoměřic poskytl krátký rozhovor o zhodnocení utkání a současně promluvil k dalšímu utkání.

Jak byste zhodnotil druhé čtvrtfinále?

Vyhrál favorit, bohužel jsme to nebyli my, takže je to trochu zklamání.

Jaký byl podle Vás výkon celého týmu?

Myslím, že jsme odehráli slušný zápas. Říkal jsem to klukům v kabině, že jsme zase odehráli slušnou první třetinu, kdy jsme předváděli vyrovnaný hokej. Na obou stranách nebylo moc chyb, hrála se zabezpečená defenziva. Bohužel oni na začátku druhé třetiny využili přesilovku, my jsme sehráli špatně oslabení a soupeř toho využil. Prohrávali jsme a museli se tlačit trochu víc dopředu. Oni nás dvakrát vybrejkovali tím, že jsme udělali dvě chyby a ten zápas byl, dá se říct, rozhodnut. Ještě jsme chtěli odehrát dobrou třetí třetinu, trochu to zkorigovat, nebo z toho udělat drama.

O góly se opět staral z velké části Mertl, čím to podle Vás je, že se tento hráč opět prosadil?

Na něm je znát, že odehrál dvě sezóny v extralize - dobře bruslí, umí dát gól. I když Tábor má vyrovnaný tým, všechny čtyři útoky, a myslím si, že oprávněně vyhrál základní část. Ale i tak Mertl trochu vyčnívá.

Proběhla nějaká změna proti prvnímu a druhému čtvrtfinále?

Když jsme teď byli domácí, tak jsme chtěli hrát trochu dopředu, být aktivnější. První třetina byla z obou stran hodně opatrná, my jsme ji odehráli tak, jak jsme chtěli. Škoda toho gólu v prvním a třetím oslabení na 2:0, tam se hosté dostali trochu na koně, udělali dva brejky, jak už jsem říkal, a bohužel nabídnuté šance proměnili. Jak říkám, to děla tým týmem a my jsme nějaká šance měli, ale neproměnili jsme.

S jakou taktikou půjde Stadion do příštího zápasu?

Už nemáme co ztratit. Prohráváme v sérii 2:0, jedeme na hřiště favorita, kam zase přijde hodně lidí. Určitě ale chceme odehrát dobrý zápas, což chceme v paly-off vždy, protože pro naše mladé kluky je každý zápas play-off určitě hodně dobrá zkušenost. Jedeme si zahrát dobrý hokej, nechceme obdržet žádný velký příděl, a když se povede zase ubránit první půlku zápasu jako v prvním utkání, tak určitě budeme chtít vyhrát, abychom sérii ještě vrátili sem k nám.