11. 10. 2008 | Michal Sabó

V neděli opět proti favoritovi

Stadion čeká další, v pořadí již třetí utkání proti klubu ze špičky druhé ligy. Z posledních dvou těžkých střetnutí vyválčili Litoměřičtí jeden bod z duelu s Mělníkem a patří jim šestnáctá pozice. Utkání o důležité body do tabulky mezi mužstvy z jejích opačných konců slibuje opět napínavý průběh. Zápas začíná 12.10. v 17 hodin na zimním stadionu v Litoměřicích.

V nejbližším utkání sezóny se Litoměřičtí utkají s mužstvem, které je sice nováčkem, avšak do začátku letošního ročníku vlétlo způsobem, který málokdo očekával. O svou neporazitelnost tým České Lípy přišel a zároveň si také pokazil střeleckou bilanci až v posledním šestém utkání a tím přišel o své dosavadní vedení. Mužstvo s řadou posil v sestavě však od prvních kol nadělovalo spoustu branek do sítí svých soupeřů a dokonce dosáhlo i dvouciferného výsledku. Jistě mezi hlavní plány Severočechů bude patřit i návrat na vítěznou vlnu po prohře s Benešovem.

Litoměřice se od úvodních kol prezentují velmi povedenými výkony, avšak ne vždy díky nim dosáhnou na bodový zisk. Prozatím těží ze střeleckého potenciálu svých letních posil. Jestliže do jejich hry přibude disciplinovanost a vyvarují se jejich hráči dlouhým pobytům na trestné lavici jako v některých předešlých utkáních, udělají opět další krok mezi elitu druhé ligy. Díky povedenému posílení během letošního léta nyní oplývají dravostí a zatím i produktivitou v útočných řadách. Obrana se zatím vyznačuje spolehlivostí a díky této souhře nabízí Litoměřičtí v každém svém vystoupení atraktivní hokej a jejich hlavním a jediným cílem do následujícího utkání bude s jistotou zisk tří bodů. Diváci je budou moci opět podpořit od 17:00 na Litoměřickém zimním stadionu.