22. 11. 2010 | Michaela Luňáčková

V Kalich Areně se představí Medvědi z Berouna

Ve středu 24. 11. v 18:00 se fanoušci hokeje opět sejdou v Kalich Areně, aby povzbudili své favority proti dalšímu prvoligovému soupeři. Bude jím tým HC Berounští Medvědi. Po nepříliš nevydařené loňské sezoně si Medvědi letos vedou zatím dobře, čeká nás tedy pořádný boj o body do prvoligové tabulky.

V posledním kole podlehli Medvědi týmu Chrudimi na vlastním ledě 1:4, přes kopírák stejně jako se před několika koly stalo v Kalich Areně litoměřickému týmu. Jinak si ale Berounští v letošní sezoně vedou dobře. V celkové tabulce okupují 6. místo s 33 body, mají tedy 7 bodů náskok na Stadion. Na domácím ledě jsou Medvědi obzvláště silní, když celkem 23 bodů z 33 získali právě doma. V této statistice jim patří celkové 4. místo. Při venkovních zápasech nasbírali 10 bodů, tedy jen o dva víc než Litoměřice, a jsou v této statistice na 9. místě.

Liroměřičtí by si měli dávat pozor zejména na útočníka se slavným příjmeném a jmenovce litoměřického hráče Jiřího Haška (7+7) a obránce Jaroslava Nedvěda (5+9), který je i přes nejvíce udělených trestných minut (celkem 38) nejužitečnějším hráčem Berouna ve statistikách +/-, kde má 8 plusových bodů. V bráně se může představit Dominik Furch, který má výbornou úspěšnost 94, 06%.

Litoměřickým se poslední dvě kola nedaří. Poměr vstřelených a obdržených gólů z posledních dvou zápasů je tristních 3:13. Velké trápení je vidět zejména v koncovce, kdy se nedaří využívat stoprocentní gólové šance.

První zápas na berounském ledě dopadl lépe pro domácí, když na konci zápasu svítilo na světelné tabuli skóre 3:1. Litoměřičtí jistě budou chtít vrátit Kalich Areně kouzlo nedobytnosti a soupeřům oplatit porážku, můžeme se proto těšit na velký boj o body. Zajímavý souboj jistě sehrají i ex-berounští hráči nyní ve službách Stadionu M. Tvrzník, Šinágl, Horčička, Slížek ad.

Zápas začíná v 18:00 ve středu 24. listopadu 2010 v litoměřické Kalich Areně. Kdo se nemůže dostavit osobně, může sledovat alespoň náš tradiční on-line přenos.