Útočník Střondala o Slavii: Zvládli jsme to ubojovat. Fanoušci byli skvělí

Zveřejněno 27.10.2019 | Martina Kramerová
Do Kalich Areny přijela v 18. kole Chance ligy Slavia, kterou domácí udolali šesti góly. Na demolici soupeře se značnou měrou podílel i útočník Vojtěch Střondala, jenž zaznamenal tři asistence. Výhra se podle něj ale nerodila snadno. Slavia si totiž vypracovala dvoubrankový náskok. Pak však kališníci udeřili. „Dva rychlé góly nás nakoply. Na střídačce jsme se začali povzbuzovat a zvládli to ubojovat,“ popsal vyhrocený duel talentovaný forvard.

Kališníci otočili bitvu se Slavií a berou všechny body. Jak byste duel popsal?
Zápas pro nás dopadl výborně. I když to z naší strany nebylo úplně takové, co bychom chtěli hrát. I tak jsme to ale zvládli ubojovat a dotáhnout do vítězného konce.

Zápasu nechybělo snad nic. Góly, ostré souboje, nasazení, skvělá atmosféra… Čím si vysvětlit, že jste do toho od začátku do konce takhle „šlapali“?
Před zápasem jsme si řekli, že bychom chtěli vyhrát, protože by to bylo hodně důležité vítězství. Navíc doma před našimi fanoušky. Na ledě jsme pro to udělali všechno a jsme moc rádi, že to takhle dopadlo.

0+3
Vojtěch Střondala pomohl k výhře nad Slavií třemi nahrávkami.

Cesta k výhře ale nebyla jednoduchá. Prohrávali jste už 1:3. Co bylo prvotním impulsem k parádní otočce na 6:4?
Myslím, že nás nakoply dva rychlé góly, díky kterým jsme vyrovnali skóre. Pak jsme se začali na střídačce pořádně povzbuzovat. Zlepšila se hra, hráli jsme víc do těla a nenechali si nic líbit. A proto jsme vyhráli.

Co na Slavii z herního pohledu nejvíc platilo? V čem jste byli lepší?
Řekl bych, že jsme byli rychlejší. Jsme mladý tým, dobře jsme bruslili, hráli rychlý hokej a proměňovali šance.

Odpovídalo dění na ledě tomu, že na sebe narazily čtvrtý a pátý celek tabulky?
Myslím, že to odpovídalo. Dalo se očekávat vypjaté utkání se spoustou gólů. A to se taky vyplnilo.

V zápase padly dva tak trochu sporné góly. Na každé straně jeden. Jak tyhle situace vypadaly z vašeho pohledu?
Vždycky záleží, jak to posoudí rozhodčí. Když písknou gól, tak písknou gól. Když ne, tak ne. Takhle to chodí. Věřím, že se v obou situacích rozhodli podle nejlepšího vědomí a svědomí.

Místy to bylo na ledě dost vyhrocené. Mohl to způsobit fakt, že na obou stranách jsou hráči, kteří nastupovali za oba celky a byli vyhecovanější?
Určitě to byl jeden z faktorů. Hráč se vždycky chce proti bývalému týmu vytáhnout. A tady byli na obou stranách. Navíc tým, který prohrává, má určitou frustraci. To se mohlo projevit nejdřív u nás, pak u Slavie. Některé fauly a potyčky ale na druhou stranu vznikly i po zbytečných hloupých chybách.

Odpočinek pomohl. Měli jsme spoustu energie, přiznal Střondala

Do Kalich Areny vás přišly podpořit skoro dva tisíce fanoušků. Jak moc vás atmosféra hnala dopředu?
Určitě je to vždycky znát, když přijde hodně lidí. Čím víc jich je, tím víc nás ženou. Každý hlas tomu přidá. My jsme rádi, že lidi chodí a moc si toho vážíme.

Po pondělním duelu s Benátkami jste dostali krátké volno a zrelaxovali od zápasového stresu. Mohlo i to být jedním z klíčů k úspěchu?
Určitě nám to pomohlo. Odpočinuli jsme si, měli jsme všichni spoustu energie a na ledě to bylo vidět.

Dá se říct, jak moc je taková výhra důležitá? Obzvlášť když byli slávisté v tabulce na dostřel jediného bodu?
Nejenom tahle, ale každá výhra je důležitá. Čím víc zápasů vyhrajeme, tím výš v té tabulce budeme. To je jedině dobře. Ale samozřejmě je super, že se nám povedlo takhle vyhrát a oplatit Slavii porážku z prvního utkání.

Ve středu vyrážíte do Havířova. S čím na soupeře vyrukovat, aby se opět urodila výhra?
Musíme se připravit na rychlý gólový hokej a nesmíme si nechat nic líbit. Když budeme hrát tak jako proti Slavii nebo i líp, tak to půjde a přivezeme tři body.