5. 1. 2020 | Filip Hulín

Střelec Voženílek: Důležitý zápas! Jsme rádi, že jsme to zlomili

Kališníci dokázali vyhrát na Slavii o jedinou branku a připsat si tak první vítězství ve skupině o pořadí v play-off. Velkou zásluhu na triumfu měl i kapitán Daniel Voženílek, který si připsal dva body. ,,Jsme rádi, že jsme to zlomili. První dva zápasy ve skupině o pořadí v play-off jsme hráli špatně, pak se to pořád zvedalo a vždy tomu něco chybělo. Jsme rádi, že jsme poprvé vyhráli a snad na tuhle výhru navážeme v následujících zápasech,“ řekl o prvním triumfu ve druhé části soutěže nejproduktivnější hráč Stadionu.

První výhra v nadstavbě, navíc na venkovním hřišti proti Slavii. Jak zápas zhodnotit?

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vedli jsme 3:0. Slavia ale přidala a my jsme se trošku zalekli a oni srovnali. V kabině jsme si ale řekli, že to musíme zvládnout, protože to pro nás bylo důležité utkání a že na ně máme. Nakonec jsme tam ten vítězný gól dotlačili.

S čím jste do zápasu vstupovali po pěti porážkách v řadě?

Ono je to složité, protože máme tři obránce a vždy čekáme, jestli přijede nějaký mladý hráč. Každý zápas máme v týmu nové hráče, takže je to pro tým těžké, když hrajeme každý zápas v jiné sestavě.

Slavii se podařilo v závěru druhé třetiny vyrovnat. Bylo to vaší nekoncentrovaností?

My jsme trošku polevili a oni zvýšili tlak, dobře začali napadat a najednou bylo vyrovnáno.

Připsali jste si první výhru ve skupině o pořadí v play-off. Jste rádi, že jste to zlomili a konečně zvítězili?

Jsme rádi, že jsme to zlomili. První dva zápasy ve skupině o pořadí v play-off jsme hráli špatně, pak se to pořád zvedalo a vždy tomu něco chybělo. Jsme rádi, že jsme poprvé vyhráli a snad na tuhle výhru navážeme v následujících zápasech.

Tolik času strávil na ledě Daniel Voženílek při zápase se Slavií.

V poslední minutě jste se několikrát pokoušeli trefit prázdnou bránu, nakonec to ale nevyšlo. Vaše střely skvěle zblokoval obránce Hořava.

Hořava si tam připsal asi sedm zákroků. Já už jsem se asi pětkrát radoval, ale bohužel to tam nespadlo, gól dáme jindy.

V této sezoně podáváš stabilní a dobré výkony. Jsi s nimi spokojený?

Neřekl bych, že jsem spokojený. Je hezké že se mi daří, ale důležitější je, aby se dařilo týmu. Vždy to ale může být lepší.

Přijelo vás podpořit několik desítek fanoušků. Byl to pro vás šestý hráč na hřišti?

Podáváme dobré výkony v sezoně a fanoušci chodí v hojném počtu na domácí zápasy a když takhle jedou někam na výjezd nás podpořit, tak je to super. Jsme rádi, že jsme pro ně vyhráli.

Již v pondělí hrajete na Lapači se Vsetínem. Co se dá od takového zápasu očekávat?

Dlouhá cesta, náročné utkání. Musíme navázat na výkon proti Slavii.