18. 12. 2019 | Filip Hulín

Stadion míří do Poruby. Vybojuje po restartu první výhru?

Kališníci se v rámci druhého zápasu skupiny o play-off vydají do Poruby, se kterou mají dlouhodobě skvělou bilanci. Stadion v minulém utkání padl po boji se Vsetínem, zato Poruba si vyšlápla na Zubry z Přerova, dokonce na soupeřově ledě a poskočila na sedmou příčku tabulky. Své postavení bude chtít Torax ještě vylepšit. Jak si kališníci povedou?

Údaje po
31. kole

7. místo (52 bodů)
Postavení v tabulce
2. místo (61 bodů)
Skóre
Patrik Husák (7+18)
Nejproduktivnější hráč
Daniel Voženílek (13+22)
Jan Káňa (10 gólů)
Nejlepší střelec
Markus Korkiakoski (16 gólů)
Patrik Husák (7+18)
Nejproduktivnější obránce
Patrik Marcel (10+12)
Frederik Foltán (89,70 %)
Hynek Kůdela (88,57 %)
Úspěšnost brankářů
Adam Beran (92,82 %)
Jan Škorpík (93,22 %)
Přerov – Poruba 1:2
Poslední utkání
Litoměřice - Vsetín 3:4p

Stadion čeká duel s týmem, který zatím zůstává za očekáváním. Poruba se nachází na sedmé příčce tabulky a rozhodně bude chtít toto umístění zlepšit právě s Litoměřicemi, které ale mají s Ostravany dlouhodobě pozitivní bilanci.

Poruba si v minulém kole vyšlápla na Přerov, tedy tabulkového souseda kališníků, a dokázala sebrat Zubrům na vlastním ledě všechny body. Bylo to hlavně zásluhou první třetiny, ve které dokázali Porubští vsítit dvě branky, což stačilo na vítězství.

Tahounem Poruby je devětadvacetiletý zkušený Patrik Husák, který má na svém kontě z pozice obránce již 25 bodů za sedm gólů a osmnáct nahrávek. V závěsu za ním je trojice útočníků Marek Sikora, Jan Káňa a Petr Kanko, kteří zaznamenali jednadvacet, respektive dvacet bodů.

Nejčastěji se v brankovišti Poruby objevuje Frederik Foltán, jenž odchytal devatenáct zápasů s úspěšností téměř 90 %. Druhým brankářem je Hynek Kůdela. Ten se postavil do branky jedenáctkrát, ale pouze třikrát odcházel jako vítěz.

Předchozí zápasy? Dominance kališníků

Minulé zápasy se nesly v režii Stadionu, ten dokázal zvítězit v obou zápasech v základní části vysokým rozdílem. Nejprve v Porubě 6:0, velkou zásluhu na triumfu měli Daniel Voženílek a Peter Jánský, kdy oba zaznamenali tři body. Na domácím ledě se zápas nesl v podobném duchu jako v Ostravě. Tentokrát Stadion povolil hostům jeden gól a zvítězil 6:1.

Takové je dosavadní skóre zápasů ze základní části ve prospěch Stadionu.

Ofenzivu Stadionu táhne Daniel Voženílek, který zaznamenal již 35 bodů, za třináct gólů a dvaadvacet asistencí a nachází se na špici kanadského bodování celé soutěže. O sedm bodů méně má Markus Korkiakoski, finský snajpr je s šestnácti góly nejlepším střelcem týmu. Mezi obránci zažívá skvělou sezonu Patrik Marcel, tento obránce má na svém kontě 22 bodů za deset branek a dvanáct nahrávek a je zároveň nejlepším střelcem mezi beky v celé soutěži.

Utkání v porubské RT Torax Areně začíná ve čtvrtek v 17:30. Video přenos bude k dispozici na Hokejka TV, textový pak na onlajny.com.