30. 4. 2009 | Michal Sabó

Škoda, že se mi nepovedlo sbírat body pravidelně. Jinak panuje spokojenost se sezonou, hodnotil Petr Procházka

Letošní sezona byla pro Litoměřice stále něčím nová a zajímavá. Mužstvo značně pozměnilo svou sestavu a v novém složení celý rok zdatně dobývalo druholigové stadiony. Snažení litoměřických borců nakonec vyústilo v postup do druhého kola play-off. Před začátkem ročníku se mluvilo o předpokládaných lídrech ofenzivy. Hlavním kandidátem byl zdánlivě jednoznačně kapitán a hráč s bohatými zkušenostmi Vlastimil Patzenhauer. Po začátku druholigového kolotoče se však o slovo přihlásil výbornými výkony a hlavně dobrou bodovou potencí jiný člen kádru. Vedoucím mužem litoměřického útoku se stal Petr Procházka, mladá předsezonní posila.

Napadlo by tě, že ještě těsně před koncem základní části budeš lídrem kanadského bodování a celý rok jedním z tahounů mužstva?

Kdepak. Nečekal jsem, že bych mohl nasbírat tolik bodů. Začátek se mi povedl, pak to šlo trochu dolů, potom mi tam zase něco spadlo, ale konec byl nejslabší. Je škoda, že se mi nepovedlo sbírat body pravidelně. Jinak panuje spokojenost se sezonou.

Jak jsi se letos vyrovnával se zájmem fanoušků?

Pro každého hráče je velice příjemné, když o něm někdo řekne, že se mu jeho hra líbí. Hned se vám jde do dalších zápasů s velkou chutí.

Které utkání bylo podle tebe to nejlepší a na které jsi se naopak pokoušel co nejdříve zapomenout?

Určitě by to byly zápasy, ve kterých jsem se velkou měrou podílel na úspěchu, například s Kolínem, Klatovy. V obou případech se mi povedlo vstřelit hattrick, a to je krásné. A ty nepovedené? Druhý zápas s Kolínem, kdy jsme dostali pěkný příděl gólů. A jako vrchol pro mě bylo to, že jsem v půlce zápasu dostal trest do konce utkání.

Jak vidíš svoji další budoucnost v Litoměřicích?

Byl jsem zde spokojený a moc se mi tu líbilo. Nebránil bych se tomu zde pokračovat. Uvidíme, snad to nějak dobře dopadne. Byli jsme dobré mužstvo, které bude v další sezoně více vidět.

S čím jsi byl v letošní sezoně spokojen a co bys chtěl do té příští zlepšit? Je-li něco takového, tak proč?

Jak jsem řekl, potěšily mě body, které jsem nasbíral, a to, že jsem mohl hrát s dobrými spoluhráči, bez kterých bych tolik bodů nasbírat nedokázal. Ale pořád je co zlepšovat a i já mám spoustu rezerv. V letní přípravě se na to zaměřím.

Několik dní po vyřazení z play-off jistě dolehla únava z náročné sezony. Trávil jsi volno pasivním odpočinkem, nebo sis našel nějaký aktivní druh relaxace?

Po vyřazení jsem tak týden odpočíval a opravdu jsem nic velkého nedělal. Ale začal mi chybět pohyb, udělalo mi radost, že se udělalo pěkné počasí a já mohl vyběhnout na kurty, což já mám rád. Teď už se ani nezastavím. Ať je to trávení času na kurtech, spinning, fotbal a nově hokejbal, který jsem začal hrát na Kladně.

Blíží se znovu období nepopulární suché přípravy. Kdy se začneš připravovat na nadcházející ročník a kde?

Je to tak. Je to opravdu nepříjemná věc v hokeji, ale je nutná. A já ji potřebuju jako sůl. Budu trénovat na Kladně, dám si pořádně do těla.

Nyní něco ze tvých dřívějších sezon. Do juniorských let jsi působil v dresu Kladna, byl jsi v ročníku, ze kterého vzešla řada nynějších reprezentantů a dalších. Jaký to byl pocit vyrůstat v takové skupině talentů?

Ano, hrál jsem s výbornými hráči. Nejvíce asi s Jakubem Voráčkem, který teď válí v Columbusu. Hrál jsem i pár zápasů s Ondrou Pavelcem, Jirkou Tlustým, Michaelem Frolíkem. Všichni jsou to výborní hokejisté, ale těší mě, že je sláva neoblbla a jsou stále dobrými kamarády.

Sleduješ výkony svých dřívějších spoluhráčů v jejich klubech a také svého mateřského mužstva?

Ano, ráno pustím internet a mrknu se, jak se hrála NHL a jestli kluci skórovali. Na Kladně jsem na hokeji letos byl jen třikrát, jelikož se mi to krylo s tréninky, ale jinak jim fandím a sleduju to.

Existuje nějaký moment, kterého si za svůj hokejový život ceníš nad všechny ostatní?

To je těžké, jelikož jsem toho moc nedokázal. Možná v dorostu, když jsem dal za sezonu nějakých 35 gólů, medaile z extraligy dorostu a juniorů. Snad mě ten nejhezčí okamžik ještě čeká.

Jakým směrem očekáváš, že by se tvá kariéra měla ubírat a co je aktuálně v seznamu tvých cílů?

Já pevně doufám, že má kariéra půjde směrem nahoru. V tomto týdnu už začínám trénovat naplno, tak snad se na novou sezonu připravím dobře a budou pak znát výsledky na ledě.

Tímto rozhovorem bych ještě chtěl pozdravit fanoušky a poděkovat za jejich fandění!