6. 1. 2012 | Michal Sabó

Piráti míří do Kalich Areny

Ke třetímu vzájemnému utkání nastoupí hráči Stadionu Litoměřice proti Pirátům z Chomutova. Souboj osmého s druhým slibuje další atraktivní zápas, jak ostatně obě mužstva předvedla v obou předchozích duelech. Další bitva o cenné body je na programu v sobotu 7.1. od 17:00. Nenechte si ujít první domácí zápas v novém roce a přijďte fandit do Kalich Areny.

V minulých kolech se hráčům Stadionu podařilo poprvé v sezóně porazit soupeře, proti kterým zatím neměli příliš štěstí. V souboji s Benátkami i Rebely z Havlíčkova brodu však Litoměřičtí dokázali ukořistit důležité body po nejtěsnějších možných výhrách 5:4, respektive 2:1. Před duely s oběma lídry tabulky se jim šest získaných bodů bude nesmírně hodit.

Minulé setkání Stadionu s Piráty proběhlo na ledě chomutovských. Litoměřice předvedly vydařený výkon a dokonce sahaly po třech bodech. Nakonec se museli spokojit s prohrou v nastaveném čase, když stejně jako v prvním vszájemném setkání rozhodl zkušený David Hruška. Výsledek 2:3 po prodloužení a předvedená hra však rozhodně nebyla pro Stadion zklamáním.

Piráti si v novém roce bez potíží poradili s Kadaní, kterou výrazně přestříleli v poměru 49:28 a připsali si výhru 5:0. O jejich třetí výhře v řadě rozhodla zejména druhá třetina. Po bezbrankové první části se Chomutovským podařil nástup do druhé dvacetiminutovky a ve 21. minutě skóroval Gajovský. Do druhé pauzy se trefili také Mrázek a Procházka.

Litoměřičtí si budou muset opět dávat pozor na chomutovského střelce Hrušku, jejich kata z minulých setkání. Spolu s ním Piráty táhne také Milan Kraft. To v sestavě Stadionu je produktivita rozložena rovnoměrněji. Po devatenácti bodech mají na kontě Hašek, Kloz i Novák, o pouhý bod za nimi jsou Loskot s Belayem. V brance by měl být opět jistotou Petr Přikryl, který v minulém kole zastavil 43 střeleckých pokusů Rebelů.

Přijďte podpořit Stadion do Kalich Areny v prvním zápase v novém roce. Utkání začíná v sobotu 7.1. od 17:00. Pokud nebudete přímo v ochozech, o nic podstatného nepřijdete díky našemu tradičnímu online přenosu.