22. 10. 2020 | Martina Kramerová

Nová vládní opatření: Stopka pro tréninky mládeže! Přesto nezapomeňte sportovat

Všechny hokejové kluby včetně Stadionu se z důvodu epidemie koronaviru a následného přerušení soutěží snažily najít cestu, jak by mohly mládežnické celky trénovat alespoň venku. To bylo až donedávna možné. Junioři i dorostenci Litoměřic trénovali pod širým nebem ve skupinkách 5+1, od pondělí byl podobný plán připraven i pro mladší kategorie. Nová nařízení vlády však tento program stopla. Přesto nezapomeňte sportovat. Ať už doma nebo venku. Pokud za sportem vyrazíte, dodržujte všechna potřebná opatření a určitě nám pošlete video. To můžete nahrát na odkaz v článku a podělit se tak s ostatními fanoušky.

Vláda České republiky kvůli epidemii koronaviru v posledních týdnech neustále zpřísňovala bezpečnostní opatření, která dopadla i na hokejové prostředí. Veškeré soutěže se zastavily a hráči ztratili možnost trénovat ve vnitřních prostorách a ve větším počtu. Dorostenci a junioři tak trénovali ve skupinkách v počtu 5+1 pod širým nebem.

Podobný plán byl od příštího týdne připraven také pro mladší kategorie. Nová vládní nařízení však tato snažení stopla. Od čtvrtka 22. října je jedinou možností k tréninku individuální příprava v domácím prostředí nebo sportování v přírodě. Venku lze ale sportovat maximálně ve dvou osobách. Výjimkou je, pokud jsou osoby ze stejné domácnosti. Trenéři budou s hráči i mezi sebou v kontaktu alespoň online.

K celé situaci se po zpřísnění opatření vyjádřil ředitel Stadionu Jan Fišera. „Již poněkolikáté za poslední dobu musíme zcela překopat naše plány a respektovat nová vládní opatření. Bohužel středeční usnesení vlády od 22. 10. nenabízí ani možnost tréninku v režimu 5+1 na venkovním sportovišti,“ uvedl.

V silách klubu proto není možnost zajistit osobní účast trenérů, hráčů a hráček na tréninkovém procesu. V nejbližší době je tak největší zodpovědnost na samotných hráčích. „Trenéři mohou sepisovat plány, spojovat se s hráči online, věnovat jim i nadále svou pozornost, ale bez vůle hráčů a úsilí to bude zcela zbytečné. Je potřeba, aby se hráči do individuálního tréninku zapojili s chutí a uvědomili si, co pro ně pohyb znamená a co jim láska k němu v budoucnu přinese,“ apeloval Jan Fišera na mladé hokejisty.

Dokonce i doporučil, jak mají mladí kališníci trénovat. „Stačí vzít hokejku, kuličku, míček a věnovat se zdokonalování své dovednosti, postavit si překážkovou dráhu a trénovat obratnostní schopnosti, získat sílu cvičeními s vlastní vahou, vyrazit s rodiči na dlouhou procházku nebo si vyjet na výlet na kole. To jsou vše činnosti, u kterých se pokrok brzy projeví a pomohou při návratu k týmovému tréninku na ledě. Bez pohybu to bude velice těžké. A naším cílem je vrátit se na led ještě lepší než předtím,“ řekl ředitel klubu.

A co mohou děti dělat ve zbytku volného času? „Mohou si najít na youtube či jiném serveru zápasy nároďáku, Stadionu, extraligy, vybrat si vždy jednoho hráče a pečlivě sledovat, jak se hráči chovají, jak řeší jednotlivé situace, jaké jsou jejich dovednosti,“poradil.

„Ať je současná situace jakkoliv nepříjemná, otravná a nervózní, nepropadejme panice, zůstaňme psychicky pozitivní a těšme se na návrat do hry! Se vztyčenou hlavou!“ uzavřel Jan Fišera.

Proto určitě neváhejte a sportujte. Nahrajte své tréninky a pošlete nám je, ať můžeme všem ukázat, že jsme stále v pohybu a nemůžeme se dočkat návratu.

Videa můžete sdílet ZDE.