25. 3. 2010 | Michaela Luňáčková

Nechali jsme tam všechno a postup si vybojovali, říká trenér Daniel Tvrzník

Tajné přání všech litoměřických fanoušků, ale i hráčů, kteří touží po chvilce volna, se včera splnilo. Tým Klášterce naši hokejisté udolali v nejkratší možné době a série skončila 3:0 na zápasy v náš prospěch. Nutno dodat, že dobrý výkon mužstva byl velkou měrou podpořen brankářem Martinem Volkem. Nyní jsou před námi otevřeny brány finále. Pár otázek jsem položila trénerovi Danu Tvrzníkovi.

Dane, mečbol jste dnes využili. Jsi spokojený s dnešním utkáním? Ze strany Klášterce byl dnes poměrně velký tlak.

My jsme především strašně moc spokojení s postupem do finále. Porazit Klášterec 3:0 na zápasy, to je něco úžasného. Dnes byl Klášterec doma, měli nůž na krku a byli o něco lepší, což musím sportovně přiznat. Ale my jsme tomu šli naproti, kluci bojovali. Nemůžu jedinému hráči nic vytknout. Nechali jsme tam všechno. Bohužel, ke konci už jsme byli se silami na štíru, nestíhali jsme bruslit a udělali jsme pár zbytečných faulů. Tím jsme je dostali ještě víc do tlaku. Chvíli před koncem tam pak spadnul trochu smolný gól. V tu chvíli jsme byli dole, protože ani na střídačce nebyla moc dobrá atmosféra. Jsem moc rád, že v prodloužení se k nám štěstí přiklonilo. Na druhou stranu musíme říct, že první sérii s Klatovy jsme měli smůlu my, tak tuhle sérii se to otočilo, protože jsme tomu šli vstříc. Musím znovu pochválit všech 23 hráčů, kteří se na sérii podíleli.

Co bylo největší slabinou kláštereckého týmu, byla-li nějaká?

Nedá se říct slabina. My jsme od začátku kluky upozorňovali, že je to vyrovnaný a dobrý mančaft. Jediná malá slabina, soudě podle minulých odehraných zápasů, se nám zdálo, že je v brance. Což se ale moc nepotvrdilo, protože Damašek, ale i Volke, předvedli výborné výkony. To, že Damašek dostal v prodloužení smolný gól, když mu to tam přepadlo přes lapačku, to se prostě stane. O to víc si toho ceníme, protože dostat od mužstva jako je Klášterec za tři zápasy jen tři góly, je dobrý výkon. Téměř osm třetin jsme nedostali gól, to je výborná vizitka naší defenzivy. Jak už jsem říkal, je to play off a nemůžeme hrát na krásu, ale od obrany. To jsme splnili.

Jsme prvními finalisty a čekáme na soupeře. Koho byste jste si víc přáli do další série – Most, nebo Řisuty?

Ono je to celkem asi jedno. Oba týmy nejsou v semifinále náhodou. Řisuty sice vyhrály základní část a určitě byly před play off velkým favoritem, ale na druhou stranu Most také ukázal, že má velkou sílu. Ke konci základní části neprohráli asi šest zápasů a dokázali otočit čtvrtfinálovou sérii se Sokolovem, kdy prohrávali už 2:0 na zápasy. Nebudeme si vybírat. Samozřejmě by byla trochu výhoda narazit na Most, protože bychom začínali doma, ale je nám to celkem jedno. My půjdeme do finále s tím, že ho chceme vyhrát, ať jsou tam Řisuty, nebo Most.