7. 3. 2010 | Jan Luňáček

Naše lajna dala první branku, to bylo určitě důležité, říká útočník Adam Veverka

Benjamínek týmu, který se v litoměřickém dresu s číslem 28 objevuje již druhým rokem. Také výborný bruslař, který se na ledě nešetří. Tak tohoto štírka hodnotí příznivci litoměřického Stadionu. Čeká trpělivě na svoji příležitost. Laťku mu konkurence mezi útočníky nasadila hodně vysoko. Litoměřický odchovanec, který má ale kariéru teprve před sebou. Nejenom o zápase proti Roudnici nad Labem jsme hovořili s útočníkem Adamem Veverkou.

Adame, co nám řekneš k dnešnímu zápasu?

Já mohu říci jenom to, že jsme chtěli dnes určitě vyhrát a že jsme to zvládli poměrně dobře.

Co tvůj dnešní výkon? Jak by ses ohodnotil?

Já si myslím, že naše lajna chodí na led proto, abychom soupeře hodně a rychle napadali a abychom nedostali zbytečný gól. To jsme dnes určitě splnili. Na začátku zápasu se nám bruslení dařilo a dali jsme i první branku, což bylo určitě důležité.

Ty jsi v týmu nejmladší a hraješ i za litoměřické juniory. Je velký rozdíl mezi mládežnickým hokejem a hokejem dospělých?

Litoměřická juniorka hraje krajský přebor, takže ten skok je poměrně znatelný. Pokud bych to měl srovnat s juniorskou extraligou, kterou jsem také jeden rok hrál, tak to už je srovnatelnější. Ale v Litoměřicích jsem mezi chlapy už druhým rokem, takže jsem si za tu dobu zvykl.

Ty také ještě studuješ. Jak to všechno stíháš?

Tím, že jsem z Litoměřic, tak se to dá stihnou docela dobře. Bohudík nemusím nikam dojíždět, takže je to v pohodě kombinovatelné.

A co fyzička? Čeká vás play-off, to znamená minimálně tři zápasy a možná i více.

Fyzička je docela dobrá. Snad síly vydrží i na zápasy play-off.

Teď vás čekají v play-off Klatovy, takže kvalitní soupeř. Jak se těšíš na vyhecované zápasy?

Já nevím, jaký mají názor ostatní kluci, ale já osobně si myslím, že jsme s Klatovy neodehráli špatné zápasy. Teď už si soupeře nemůžeme vybírat. Druhá liga je poměrně vyrovnaná a já si myslím, že máme na to probojovat se do druhého kola.

Vrátíme se do minulosti. Jaký byl, podle tvého názoru, tvůj nejlepší zápas v sezóně?

Můj nejlepší zápas? Já jich zatím moc neodehrál, ale asi v Klášterci, kde jsem vstřelil branku. Myslím si, že jsem neodehrál ani špatný zápas zrovna doma proti Klatovům, i když jsme ho prohráli. Uvidíme, jak se mi bude dařit dál, pokud dostanu příležitost. Ale dobrý výsledek je také zásluha celého týmu.

Děkuji za rozhovor a budeme držet palce.