6. 1. 2009 | Michal Sabó

Na Stadion čeká premiéra v Lovosicích

Po první letošní výhře v Mělníku budou moci Litoměřičtí navázat na povedené vystoupení ve své nové domovské aréně. Ve svém novém útočišti by se rádi uvedli dobrým výkonem a nejlépe třemi body za výhru. Soupeřem jim budou hráči z Nymburka, kterým se však tým ze severu Čech může vyrovnat, jak se ukázalo v prvním letošním střetnutí. Bitvu mezi dvěma ambiciózními mužstvy z početného druholigového pelotonu budou moci zhlédnout diváci na lovosickém zimním stadionu ve středu 7.1. od 18:00.

Od ukončení svého působení v Průvan aréně odehráli Litoměřičtí dva na branky bohaté duely. Pouze jednou však odešli z boje jako vítězové. V předvánočním utkání v Kolíně jim totiž bylo naděleno devět branek. Po svátcích si ale již vysloužili velkou pochvalu, když měli po celý průběh utkání v Mělníku jasnou převahu a nakonec si odváželi domů tři body za výhru 7:5. Po střeleckém půstu, kdy se z elitního střelce proměnil naopak v nahrávače, se prosadil dvěma brankami Petr Procházka. Jeho zásahy byly ozdobami utkání na začátku sezóny a nyní se zdá, že se k tomuto stylu opět vrací. Jestli se on a další členové nabytého kádru budou i nadále prosazovat včetně nové posily Martina Nováka, mohou se fanoušci těšit na další vítězný večer.

Středočeši nastoupí do středečního duelu již bez své velké hvězdy Jiřího Zelenky, který odešel do Tábora. I bez něj však budou Nymburští jistě nebezpeční. V jejich mužstvu se podobně jako v kabině Litoměřic mísí dravé mládí se zkušenostmi starších hráčů. Poslední dvě utkání znamenala také téměř totožné výsledky. Navíc uštědřili předvánoční nadílku pražské Kobře.

Jak se na ledě lovosického zimního stadionu prosadí Nymburk oslabený o svou hvězdu proti na přelomu roku posíleným Litoměřicím bude možné zhlédnout ve středu 7.1. od 18:00. Pokud nebudete moci být přítomni v Lovosicích, bude opět připraven tradiční podrobný on-line přenos se vším zajímavým, abyste nebyli ochuzeni o nic, co se v utkání odehraje. Podpořte tedy své hráče, kteří to v těžkém souboji budou zajisté potřebovat.

Na domácí utkání vypravuje HC Stadion Litoměřice speciální autobus pro fanoušky. Hodinu před začátkem každého domácího zápasu bude na parkovišti u litoměřického soudu připraven autobus, který fanoušky odveze ZDARMA na lovosický zimní stadion. Po konci utkání budou fanoušci dopraveni zpět na parkoviště.