17. 12. 2011 | Michal Sabó

Mohli jsme vyhrát a být v klidu, litoval po utkání v Písku Ondřej Martinka

Stejně jako jeho spoluhráči bojoval o další body do tabulky. Stadionu šlo o upevnění osmé příčky, čehož se nakonec dosáhnout nepodařilo. Byl také dalším hráčem po Petru Přikrylovi, který v minulosti oblékal dres Jihočechů. Litoměřický obránce Ondřej Martinka po zápase hodnotil nešťastné střetnutí i svůj osobní výkon.

Máme za sebou další utkání, dnes bohužel prohrané. Jak by jsi ho shrnul?

Myslím, že to určitě není dobré. Mohli jsme vyhrát a být v klidu. Odskočili bychom soupeřům na další tři body a mohlo to být úplně jiné. Teď to bude o hodně těžší proti Benátkám. Šli bychom do toho zápasu určitě s mnohem větším klidem. Dnes myslím, že domácí lépe bruslili. Na jeden gól a na tak malý počet střel se bohužel nedá vyhrát.

Nevystříleli jste se trochu s Třebíčí? Nebo v tom ten problém nebyl?

Určitě ne. Proti Třebíči nám to tam padalo, teď ne. V minulém zápase jsme ale měli také větší počet střel. Myslím, že jsme více bruslili a byli ve větším pohybu. To myslím rozhodlo.

Dnes to byl zápas plný osobních soubojů, hodně bolel. Myslíš, že to vše bylo v mezích pravidel nebo tam i něco rozhodčím uniklo?

To je myslím v každém zápase. Je to na hraně jak z naší strany, tak z jejich. Určitě to byl tvrdší zápas než obvykle. Byly tam zákroky, které se daly písknout. Na druhou stranu nám také nepískli nějaké zákroky.

Celý zápas se vám to dařilo spolknout pokud bylo něco za hranou. Nakonec jste ale vypěnili, co by jsi k tomu řekl?

Jestlí myslíš mě, tak to bylo po odpískání, soupeř mě dojel a zezadu shodil na brankáře. V podstatě mi nevadilo to, že jsem dostal já, ale že mě hodil na Petra Přikryla. To si nesmí dovolit. Reagoval jsem tak, jak jsem reagoval. Vím, že mi to rozhodčí mohl písknout a mohl jsem oslabit tým. Bylo by to hloupé. Myslím ale, že rozhodčí moc dobře věděl už o předchozím faulu na mě, takže tu mojí reakci ani nemohl odpískat.

Myslíš, že pokud by nepřišlo to vyrovnání těsně před koncem první třetiny, pokračoval by pro vás zápas lépe?

Byl to nešťastný gól. Určitě to není dobře, ale bylo to na konci první třetiny, takže jsme měli ještě čtyřicet minut. Myslím, že kdybychom více bruslili a stříleli, tak by nám to příliš neuškodilo. Určitě to ale není nejlepší na psychiku, když jdeš do šatny a dostaneš gól.

Ty dva góly ve třetí třetině asi padly po velkých chybách.

Určitě to bylo po chybách, ale to se prostě v hokeji stává. Ten druhý gól byl šťastný. On to tam zkusil vystřelit odněkud z brankové čáry a spadlo mu to tam. Na jednu stranu to byla chyba, na druhou stranu šlo o štěstí. Oni tomu štěstí dnes šli trochu více naproti. Tím nechci říct, že my jsme to odevzdali, to stoprocentně ne. Za to můžu dát za kluky ruku do ohně.

Musíme si ale přiznat, že to mohlo skončit větším rozdílem. Petr Přikryl tam měl několik velkých zákroků.

Všichni víme a vidíme, že má teď Bingo skvělou formu. Podržel nás i proti Třebíči a nejen tehdy. Myslím, že bychom mu měli trochu více pomáhat a trochu si ho více chránit. Samozřejmě mu můžeme děkovat, to je pravda.

Závěrem ještě k tobě osobně. Jak se ti tu dnes proti Písku hrálo?

Já jsem se sem těšil. Hrál jsem tu jednu sezónu a rozhodně jsem se těšil, že si tu zahraju. Chtěl jsem vyhrát, ale prostě to nevyšlo. Hrálo se mi v podstatě dobře, akorát mě mrzí ta prohra.