21. 10. 2010 | Jan Luňáček

Málokdy jsem se svým výkonem spokojený, říká Petr Horčička

Byl vyhlášen nejlepším litoměřickým hráčem v utkání a vstřelil dvě branky. Litoměřický útočník Petr Horčička je ale stejně ke svému výkonu kritický. V dresu Stadionu už předvádí své střelecké umění druhým rokem a příznivce domácího celku již několikrát přivedl do varu, například v utkání s Roudnicí nad Labem. Podle Petra bylo Znojmo kvalitním soupeřem a vítězství si cení.

Petře, můžeme tě požádat o zhodnocení dnešního utkání?

Doufali jsme, že dnes nějaké body uhrajeme, ale věděli jsme, že to bude těžké. Hodně lidí si myslelo, že už máme za sebou Ústí a Chomutov, že opět hrajeme doma, tak ty body budou jisté. My jsme ale věděli, že Znojmo má kvalitní tým a že to v klidu moc nebude. Podařilo se nám ale dát rychlou branku. Po chybě došlo k vyrovnání a zápas začal být vyrovnaný. Dostali jsme smolný druhý gól a hráli jsme přesilovku 5 na 3, kterou jsme ale nedokázali využít. Nakonec jsme z přesilovky vyrovnali. Po šedesáti minutách byla asi remíza spravedlivá. V prodloužení a v nájezdech je to už hodně i o štěstí.

Trenér Znojma si posteskl, že jeho tým dnes nehrál moc dobře.

Já to řeknu takto. Ani náš trenér nebyl úplně spokojený s naším výkonem. Asi ani jeden tým nehrál to, co si trenéři představovali. Žádný trenér není nikdy úplně spokojený. Ale i my jsme si v kabině říkali, že to v určitou dobu nebylo ono. Asi proto byl ten zápas vyrovnaný.

Stále trvá domácí neporazitelnost. Doufali jste, nebo jste si mysleli, že vám začátek nové soutěže vyjde tak, jak to máte momentálně rozehrané?

Samozřejmě, že jsme do sezony šli s nějakým cílem. Možná, že jsme výše, než jsme čekali. Ale soutěž je strašně vyrovnaná. Můžeme odehrát tři zápasy a všechno může být úplně jinak. Já bych to nepřeceňoval a vážil si toho, co jsme uhráli. Sice jsme ještě doma neprohráli, ale ne všechny zápasy jsme vyhráli v normální hrací době. Zatím je to dobré, vyhráváme, ale jdeme dál.

Dnes jsi byl vyhlášen nejlepším hráčem a vstřelil jsi dvě branky. Byl jsi také se svým výkonem spokojený?

Jako hráč nikdy se sebou spokojený nejsem. Už v první třetině mi rozhodčí pískli ofsajd a určitě jsem tu situaci mohl zahrát lépe. Mohl jsem jít sám na branku. Vždycky to může být lepší. Ale dvě vstřelené branky, to je dobré.

Teď vás čeká utkání proti Dukle v Jihlavě. Dukla, to je v hokeji pojem.

Opět těžký soupeř. Je to tak. Dukla hraje dobře, i když už doma překvapivě prohrála. Nechci, aby to vyznělo namyšleně, ale když budeme hrát podle představ trenéra, tak můžeme pomýšlet i na body.