17. 3. 2021 | Martina Kramerová

Kapitán Výtisk: Byla to dřina! Ale jsem rád, že jsme to zvládli. Půjdeme do toho naplno

Na časomíře běžela teprve třetí minuta rozhodujícího zápasu se Sokolovem, když Jan Výtisk napřáhl od modré a otevřel skóre zápasu. Litoměřický kapitán tak nasměřoval svůj celek k důležité výhře, která kališníkům zajistila postup do čtvrtfinálových bojů Chance ligy. Po utkání měl velezkušený obránce velkou radost. Z výsledku i výkonu. „Jsem rád, že jsme to zvládli. Byla to dřina a těžká série, ale jdeme dál. Hráli jsme od začátku až do konce tak, jak jsme si řekli. Myslím, že jsme z mého pohledu vyhráli zaslouženě,“ uvedl řízný bek.

Stadion porazil v pátém rozhodujícím zápase Sokolov a postoupil do čtvrtfinále. Jak si takový úspěch užíváš a jak velkou z něj máš radost?

Užívám si to náramně, protože nevím, kolikrát si ještě play-off zahraju. Přece jen už nejsem nejmladší. Jsem rád, že jsme to zvládli. Byla to dřina a těžká série, ale poslední zápas jsme zvládli a jdeme dál.

Jak těžké bylo udělat závěrečný vítězný krok? Soupeř vás přece jen dokázal hodně potrápit.

Hráli jsme od začátku až do konce tak, jak jsme si řekli. Myslím, že jsme z mého pohledu vyhráli zaslouženě. Tomáš Král navíc chytal perfektně, měl tam těžké zákroky, ale zavřel to a podržel nás. A my jsme naopak dali góly.

Podle výsledku by se dalo říct, že jste soupeře k ničemu nepustili. Bylo tomu tak i na ledě?

To určitě ne. Sokolov hrál pořád stejný hokej jako v celé sérii. Byl nebezpečný. My jsme měli spoustu šancí a tentokrát je využili, proto jsme mohli odskočit na jeden dva góly. Pak už se nám hrálo líp.

V takovém čase vsítil Jan Výtisk úvodní gól zápasu se Sokolovem.

K vítězství jsi jako správný kapitán zavelel právě ty, když jsi trefou ze 3. minuty otevřel skóre. Euforie asi byla obrovská, že? Trefit se v tak důležité bitvě a navíc z pozice obránce.

Já gólů moc nedávám, takže jsem byl rád, že to tam spadlo. Řekl bych, že v celé sérii jsem měl strašně moc střel a nespadlo to tam ani jednou. Ani se to nijak neodrazilo, abychom to dorazili. Proto jsem byl rád, že to tentokrát vyšlo, dostali jsme se do vedení 1:0 a pak už jsme si šli za vítězstvím.

Jak bys celou sérii se Sokolovem zhodnotil? I když jste do ní vstupovali jako favorité, dokázal vám Baník pořádně zatápět.

Člověk může do série vstupovat jako favorit, ale je to play-off. Začíná se od nuly a je to jiná soutěž. V ní se všechno předchozí maže. Bylo vidět, že i když jsme byli favorité, tak série byla nakonec vyrovnaná až do pátého zápasu. Bylo to hodně náročné a jsme rádi, že jsme to zvládli. Teď se připravíme na čtvrtfinále a budeme chtít kousat dál.

Ve čtvrtfinále vás čeká Jihlava, se kterou nemáte letos úplně dobrou bilanci. Jak se na další vyřazovací boje těšíš?

Bilanci proti Jihlavě moc dobrou nemáme. Moc se nám proti ní nedaří. Ani jednou jsme jí nedali gól a vždycky dostali výprask. Ale jak říkám, teď je to play-off, takže se bude hrát od nuly. Série začíná nula nula a půjdeme do toho naplno.