19. 10. 2013 | Klub

Kádr Stadionu opustily některé opory

Během tohoto týdne došlo k odchodu několika hráčů z "A" týmu HC Stadion Litoměřice. Jak již bylo avizováno, kádr opustil obránce Angel Krstev, který odešel na zkoušku do extraligového Chomutova a útočník Peter Jánský, který nabral směr Litvínov. Zatím nejasná je situace ohledně dalšího působení útočníka Martina Chabady. Ten dočasně opustil tým z osobních důvodů. V brance HC se také již nepředstaví brankář Lva Praha Jan Lukáš.

O možnosti odchodu Angela Krsteva a Petera Jánského se vědělo od začátku jejich působení v klubu. Hráči měli ve smlouvách uvedeno, že v případě potřeby budou uvolněny do jiného klubu, což bylo od začátku i prezentováno veřejnosti.

Martin Chabada požádal o přerušení smlouvy z osobních důvodů. Stadionu bude chybět minimálně do poloviny listopadu. Poté proběhnou jednání ohledně jeho dalšího účinkování v dresu HC.

Brankáři Janu Lukášovi bylo ukončeno střídavé hostování ze Lva Praha, v brankovišti se tak představí Petr Přikryl nebo Vojtěch Sedláček. Na soupisce dále zůstávají také brankáři Filip Novotný a Lukáš Lavinger.

Zatím nejasná je situace kolem dalšího působení lotyšského útočníka Artjomse Dasutinse. Ten je v Litoměřicích na zkoušce z pražského Lva. Vzhledem k marodce Sparty není pravděpodobné, že budou uvolněni útočníci Zdeněk Bahenský či Miroslav Forman.

V utkání s Benátkami místo těchto hráčů nastoupí litoměřický útočník Václav Racek a David Merta, který již několik zápasů v letošní sezóně za Stadion odehrál.

Vedení klubu nastalou situaci řeší a o případném doplnění kádru bude informovat.