3. 11. 2011 | Michal Sabó

Jsem rád, že jsem tu, říká Dominik Boháč

Přišel na výpomoc ze suverénního Ústí a ihned se podílel na zisku cenných bodů. Pro tým by měl být významnou posilou spolu s Vobořilem a Martinkou, kteří v tomto týdnu také posílili Stadion. Jaké byly jeho pocity po prvním a hned vítězném zápase, který navíc ozdobil vstřelenou brankou, jsme se zeptali Dominika Boháče, nového zadáka Litoměřic.

Máš za sebou první utkání v dresu Litoměřic. Jak jsi se dnes cítil?

Cítil jsem se dobře. Vyhráli jsme, takže ten pocit je určitě lepší, než kdyby se prohrálo. Ještě se musím sehrát, ale myslím, že to bude dobré.

Přišel jsi ze suverénního Ústí, kde jste sbírali samá vítězství. V Litoměřicích se bojuje o každý bod. Je to pro tebe velká změna?

Jsem ještě mladý hráč a potřebuji hlavně hrát. Když je tu možnost být tady, tak jsem jedině rád a budu se snažit pomoci k co nejlepším výkonům.

Dnešín zápas byl plný zvratů. Nakonec jste ale výhru dokázali vybojovat.

Bylo to trochu nahoru dolů. Oni hrají spíše na brejky, ale my jsme si to ze začátku moc nepohlídali. Poté už jsme to dokázali pokrýt. Naštěstí přišel šťastný konec pro nás a jsme rádi za tři body.

Podařilo se ti dát i jeden gól, dokážeš popsat celou akci?

Gól už jsem nedal hodně dlouho. Já nejsem žádný vyložený střelec, spíš jsem na tu černou práci. Snažím se hrát dobře dozadu a do těla. Při tom gólu jsem byl při přesilovce před brankou. Po střele se mi puk odrazil někam na prsa, pak spadl dolů a zametl jsem ho do branky. Nic složitého, ale jsem za něj rád.

Hrál jsi s novými spoluhráči, stačili jste se už během zápasu trochu sehrát nebo to ještě dá trochu práce?

Včera už jsem tu byl na tréninku a dneska ještě na rozbruslení. Myslím, že to bude jenom lepší a že si tu zvyknu na jejich styl.

Většinu utkání jsi ale odehrál s Milanem Vobořilem, který přišel do týmu s tebou. Byli jste parťáci v obraně i v Ústí?

Něco jsme spolu odehráli. Hraje se mi s ním dobře. Navíc ho znám, takže už vím, co od něj čekat.

Jak dlouho by měla tvoje spolupráce s Litoměřicemi trvat a jak to s tebou bude dál?

Zatím vím jen to, že jsem tu na měsíc. Co bude dál, to se uvidí. Jak ale říkám, já jsem rád, že jsem tu. Můžu si zahrát třeba i více než v Ústí a jsem za to jedině rád.

Ústečtí mají opět našlápnuto minimálně k vítězství v první lize, možná i k tomu, aby se poprali o postup. Věříš, že bys v těchto bojích mohl hrát také nějakou větší roli?

Určitě věřím, že když se tu ukážu, ta šance přijde. V Ústí je výborný mančaft, jsou tam skvělí hráči i s extraligovými zkušenostmi. Je super s nimi hrát a něco se přiučit. Budu se snažit abych se tam dostal a udělám pro to všechno.