4. 12. 2008 | Jan Luňáček

Hráli jsme tak, abychom zbytečně neinkasovali, říká Martin Volke

Výraznou postavou defenzivní taktiky litoměřických hokejistů proti soupeři z Řisut byl brankář Martin Volke. Díky jeho soustředěnému výkonu, kdy nestačil pouze na jednu dělovku řisutského obránce od modré čáry, ale pak kryl oba nájezdy hráčů Řisut, zvítězili hokejisté HC Stadionu Litoměřice na ledě soupeře a přivezli dva důležité body za výhru na nájezdy. Za odvedený výkon by byl Martin určitě po právu vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Brankářské jedničce Litoměřic jsme položili pár otázek.

Věřil si tým před zápasem proti Řisutům na vítězství?

Myslím, že kdyby mužstvo šlo do zápasu s tím, že si nevěří, tak by to bylo špatné. Zdravé sebevědomí je důležité.

Splnil tým taktické pokyny trenérů? Z tribuny to vypadalo, že se snažíte hrát tak, abyste zbytečně neinkasovali.

Do každého zápasu musíme jít s tím, hrát především dobře do obrany a z toho vycházet. Nějaké šance dopředu vždy přijdou, a pak záleží, jak je dokážem zužitkovat. Myslím, že se dnes pokyny trenerů plnily.

Nebyly v týmu s přibývajícím časem obavy ze ztráty bodů?

Pokud se hraje zodpovědně dozadu, tak bychom se o body bát nemuseli, ale samozřejmě je to sport.

Jak sis v zápase zachytal?

Dobře. Měl jsem z toho utkání dobrý pocit.

V týmu Řisut jsou bývalí kvalitní hokejisté Kladna. Měl jsi konkrétně z některého z nich obavy?

Už jsem proti nim kolikrát hrál, i když za Děčín. Dokonce jsem se byl i podívat na zápas Řisuty - Děčín, tak jsem asi tak věděl, co čekat.

V posledních týdnech jsi chytal za Ústecké Lvy za nemocného Dušana Salfického a v některých zápasech také na nájezdy došlo. Vedl sis vždy dobře. Pomohla ti tato zkušenost zbavit se nervozity před nájezdy proti Řisutům?

Samozřejmě, každá zkušenost je pro mě důležitá. Člověk se celý život učí.

Vnímal jsi v brance mohutné povzbuzování litoměřického fanklubu, který vyvolával tvoje jméno?

Ano, určitě. Musím smeknout, kolik fanoušků přijelo a jakou parádní atmosféru zápasu dodali. Je to určitě příjemné, děkuji za to.

Děkujeme za rozhovor.