10. 12. 2010 | Michaela Luňáčková

HC Dukla Jihlava zavítá do Kalich Areny

Prozatím třetí tým tabulky se v sobotu 11. 12. v 17 hod. představí na domácím ledě Litoměřic. Oba týmy v posledním kole podlehly svým soupeřům, budou si tedy jistě chtít spravit chuť. Přijďte podpořit svůj tým přímo na stadion, nebo sledujte zápas prostřednictvím on-line přenosu.

Jihlava po skvělé první polovině sezony, kdy dokázala vyhrát sedm zápasů v řadě a držet tak nějakou dobu první místo v tabulce, poslední dobou trochu tápe. Z posledních osmi zápasu vyhráli jihlavští hráči pouze dva (proti Znojmu a Písku) a bod si připsali za prohru po nájezdech na ledě Benátek nad jizerou. V posledních dvou kolech podlehli 1:4 týmu Chrudimi a 0:2 týmu Olomouce, a to na domácím ledě. Nyní má Jihlava 48 bodů a na čelo tabulky ztrácí 5 bodů.

Jihlavský Oldřich Bakus vede statistiky s 33 body a je se 17 góly a 16 nahrávkami jistě postrachem všech soupeřů. O pět bodů méně (10 + 18) má Daniel Hodek. Rostislav Malena suverénně vede statistiky obránců, když sice nevstřelil žádný gól, ale na 14 jich přihrál.

Stadion bohužel po zlepšeném výkonu a po bodech uzmutých Ústí nad Labem a Chomutovu další bodovou loupež ve Znojmě nepředvedl. Znojemským byli Litoměřičtí sice vyrovnaným soupeřem a podali dobrý výkon, ovšem jeden gól a několik neproměněných tutovek na výhru nestačí. Prohra znamenala i další posun v tabulce, a to na předposlední 15. místo.

Nízká produktivita týmu se odráží i ve statistikách. Ty vede s pouhými 15 body (6 + 9) kapitán Ladislav Slížek. Na paty mu se 14 body šlape Petr Šinágl (4 + 10) a Martin Heinisch (5 + 9). Statistiky obránců vede Milan Vobořil s 9 body (4 + 5).

Protože je teď každý bod pro Litoměřice zlatý, přijďte a buďte hráčům pověstným šestým hráčem na ledě. Vaši podporu můžete vyjádřit v sobotu 11. 12. od 17 hodin v Kalich Areně.