29. 10. 2011 | Michal Sabó

Dostali jsme jen jeden gól a úspěch se dostavil, říká Jakub Evan

Stejně jako loni, také letos jeho sezónu zkrátilo zranění. Po návratu na led ale Jakub Evan dokazuje, že je v sestavě Litoměřic oprávněně. V pěti dosavadních zápasech zatím zaznamenal dva body včetně gólového zásahu z utkání v Jihlavě. Po výhře nad Kadaní jsme se ho zeptali na pár otázek.

Vrátili jste dnes Kadani porážku z prvního zápasu. Jaký byl dnešní zápas pro tebe?

Já jsem první zápas v Kadani nehrál, takže to pro mě byl zápas jako každý jiný. Chtěl jsem vyhrát, od začátku jsem věřil, že vyhrajeme. Řekli jsme si, že dnes musíme dostat málo gólu, i když v posledních zápasech chytá Petr Přikryl výborně. Akorát střelba nám příliš nešla. Cíl jsme nakonec splnili. Dostali jsme jen jeden gól a úspěch se dostavil.

Zadařilo se i v přesilovce, což je pro vás vždycky cenné.

Asi ano. Přesilovky nám zatím příliš nešly. Snažíme se střílet a hrát to jednoduše, nic nevymýšlet. Dnes tam bylo dost střel. Mohli jsme dát víc gólu. Matěj Stříteský, Petr Horčička tam nastřelili tyčku. Jakub Hlusička, to nevím, jestli bylo ještě v přesilovce, tam také nastřelil tyč. Jak jsem už řekl, důležité je, že jsme dostali málo gólu a gólman to vychytal.

Určitě se vám hrálo lépe, když se dnes soupeř snažil hrát hokej. S Kadaní je to vždy spíše tvrdý boj.

Dnes to vyloženě taková řežba nebyla. Oni přijeli se zkušenějšími hráči, jako jsou Skořepa nebo Mikšovic. Chtěli hrát hokej a to nám, myslím, docela vyhovovalo. Škoda toho gólu, co jsme dostali. Nevím, jestli to bylo ještě v přesilovce nebo už po ní. To se prostě stane, ale uhráli jsme to. A jak říkám, žádná řežba to nebyla, takže se na to, myslím, dalo i koukat.

Ty sám jsi vynechal začátek sezóny, naskočil jsi vlastně před pár zápasy. Jak se ti zatím hraje?

Teď jsem odehrál teprve pátý zápas. Vynechal jsem vlastně celé první kolo soutěže, myslím, že je to čtrnáct zápasů. Musím říct, že se zatím cítím docela dobře jak po fyzické stránce, tak po té psychické.

Začal jsi sbírat body, začínáš dohánět své spoluhráče z obrany. Minule jsi navíc dal gól.

To bylo v přesilovce. My jsme si tam k tomu něco řekli, myslím, že to nehrajeme špatně. Že tam nějaký bod občas spadne, tak to je samozřejmě jenom dobře jak pro mě, tak pro tým. Důležité je, abychom bodovali hlavně jako mužstvo.

Zatím střídáš své parťáky v obraně.

Střídám je hodně. Hrál jsem dvakrát s Nikolasem, potom jednou s Jirkou Suchým a potom jednou s Danem Horou. Pokaždé to bylo dobré. Já jsem pořád nalevo a každý se mi přizpůsobí a jde doprava. Ani s jedním z nich to nebylo špatné. Radši hraji s pravákem, ale víceméně na tom nezáleží.

Hodně jste se zlepšili v tom, že vám klesá počet vyloučených.

To byl určitě náš cíl. Hlavně s Jihlavou v domácím zápase jsme dostali hodně gólů v oslabení. V Olomouci jsme prohráli 2:0 a také jsme dostali gól v oslabení. Při hře pět na pět to bylo vyrovnané. Oslabení nás velmi srážela. Řekli jsme si, že ty fauly dělat nebudeme, nebo se jim pokusíme vyhnout. To se nám zatím, myslím si, daří. I když já jsem si dnes udělal jeden faul, tedy faul nefaul. Rozhodčí to ale vyloučil, to se stává. Myslím ale, že disciplína se dostavila a je to na nás, doufejme, vidět.