19. 10. 2010 | Michaela Luňáčková

Do Kalich Areny vlétnou Orli ze Znojma

Litoměřické hokejisty čeká na domácím ledě páté utkání, ve kterém se střetnou se znojemskými Orly. V předchozích utkáních s těžkými soupeři z Hradce Králové a Ústí nad Labem potvrdil Stadion svou prozatimní domácí neporazitelnost. Jestli se ji podaří prolomit hokejistům se Znojma se můžete přesvědčit na vlastní oči ve středu 20. 10. 2010 od 18:00. Připraven bude i tradiční on-line přenos.

Soupeř ze Znojma se aktuálně pohybuje na 4. místě tabulky s 18 body, tedy s tříbodovým náskokem na Stadion. Z deseti zápasů prohráli čtyři, když si nedokázali poradit s týmy Hradce Králové, Ústí nad Labem, Chomutova a Olomouce, vesměs tedy s týmy, se kterými Stadion vyhrál, nebo odehrál vyrovnané utkání (zápas s Olomoucí čeká litoměřické hokejisty 3. listopadu na domácím ledě). Už třikrát dospělo utkání až do samostatných nájezdů a hned dvakrát byli Znojemští těmi šťastnějšími.

Statistiky Znojma jako nejproduktivnější hráč vede Vladimír Říha s 8 body (7 + 1). Zároveň je tedy se sedmi brankami i nejlepším střelcem svého mužstva. Se 7 body (5 + 2) ho následuje Jakub Orsava. Z obránců nasbíral nejvíce bodů Lubomír Štach (1 + 5). V bráně nastoupil do devíti z deseti utkání jmenovec našeho útočníka Luboš Horčička, který s průměrem 2, 14 gólu na zápas drží 93% úspěšnost při střežení své svatyně.

Litoměřice teď odehrály šňůru velmi dobrých zápasů, kdy si dokázaly hladce poradit s Hradcem Králově 6:1, s Vrchlabím 0:3, skvěle otočily zápas s Ústím nad Labem před vyprodaným publikem a v Chomutově opět mohly sahat na body, leč se nakonec nepodařilo, i když se Chomutovští o své tři body až do závěrečných minut báli.

Jestli Litoměřičtí naváží na své dobré výsledky, nebo jestli Orli ze Znojma jako první pokoří Kalich Arenu (bude opět vyprodaná?) se dozvíte ve středu 20. 10. 2010 v 18 hodin.