Devatenáctka padla s Kanadou, Češi vezou z Kanady čtvrté místo

Zveřejněno 17.12.2018 | Martina Kramerová
Čeští reprezentanti do devatenácti let prohráli v boji o bronz s týmem Kanada West a sen o medaili se rozplynul. Na World Junior A Challenge tak nenavázali na třetí místo z loňského roku a skončili na nepopulárním stupínku „pod bednou“. S turnajem se loučí s bilancí dvou výher a čtyř porážek, za mořem však nabrali řadu cenných zkušeností. Do jednotlivých utkání zasáhli kromě nemocného Jana Dluhoše všichni nominovaní kališníci Tomáš Dajčar, Daniel Dvořák, Otakar Šik, Lukáš Rousek a Jaroslav Dvořák.

Česká devatenáctka v semifinále prohrála s Ruskem a v bitvě o třetí místo nastoupila podruhé na turnaji proti týmu Kanada West. Oproti zápasu v základní skupině však nedokázala navázat na předchozí triumf a prohrála 1:3. Mladí Kanaďané se dostali do vedení už v úvodu duelu, když se ve 2. a 8. prosadili Holloway a Leyh.

Svěřenci trenérů Bruka a Přerosta se ve zbývajícím čase snažili srovnat krok, z velkého množství šancí ale vykřesali pouze jeden gól. V 54. minutě skóroval Teplý a Češi se dostali na dostřel jediné trefy. Vzápětí ale Kanada udeřila potřetí a definitivně stanovila skóre na 3:1.

Český tým si tak oproti loňskému roku pohoršil a po bronzu letos skončil čtvrtý. Přesto nezanechal špatný dojem. Po porážkách s Ruskem a pozdějším vítězem z USA si vyšlápl na oba týmy Kanady. V semifinále pak znovu nestačil na sbornou a v boji o bronz na Kanadu West.

V jeho řadách sbírali zkušenosti také hráči Litoměřic. Daniel Dvořák se slušně oháněl mezi třemi tyčemi, v obraně si dobře vedl Tomáš Dajčar a v útoku byli vidět Lukáš Rousek, Jaroslav Dvořák a Otakar Šik. Ti se sice nezapsali do střelecké listiny, pomohli však svými výkony i gólovými nahrávkami. Nezahrál si pouze Jan Dluhoš, kterého skolila nemoc.

Turnaj World Junior A Challenge národní mužstvo U19 odehrálo pod vedením trenérské dvojice David Bruk a Miroslav Přerost. Brankáře měl na povel Benjamin Sequens. Stadion ta měl v mládežnické reprezentaci bohaté zastoupení. Všichni se brzy opět připojí k týmu kališníků a budou bojovat o nejvyšší příčky v Chance lize.