4. 12. 2020 | Martina Kramerová

Další bitva na Moravě! Dokáže Stadion srazit Jestřáby?

Stadion po prohře s Přerovem vyzve dalšího moravského soupeře. Tentokrát změří síly s Prostějovem. Ten si naposledy poradil s Frýdkem-Místkem a hodlá sérii vítězství ještě prodloužit. Stadion naopak chce odčinit porážku proti Přerovu. Bilance z loňska hovoří pro Stadion. Dokážou si kališníci spravit chuť a porazit Jestřáby?

Porovnání soupeřů

10. místo (16 bodů)
Postavení v tabulce
13. místo (11 bodů)
Skóre
Petr Mrázek (7+7)
Nejproduktivnější hráč
Matěj Beran (7+8)
Petr Mrázek
Petr Chlán
Lukáš Žálčík (všichni 7 gólů)
Nejlepší střelec
Matěj Beran (7 gólů)
Tomáš Drtil (0+8)
Nejproduktivnější obránce
Jan Holý (0+7)
Ondřej Bláha (88,36 %)
Adam Wolf (80,77 %)
Úspěšnost brankářů
Adam Beran (86,49 %)
Tomáš Král (85,77 %)
Frýdek-Místek – Prostějov 2:3p
Poslední utkání
Přerov - Litoměřice 5:3

Kališníci se chystají na další moravský zápas. Po duelu se Zubry se o dva dny později utkají s Prostějovem, desátým celkem tabulky Chance ligy. A nečeká je vůbec nic lehkého, budou hrát s dalším houževnatým sokem z Moravy. A budou chtít napravit předchozí utkání.

To se partě okolo kapitána Výtiska příliš nepovedlo. Nejdřív to na ledě vypadalo na vysokou prohru. Přerovští nasázeli Litoměřicím už během první třetiny tři góly a šli si za výhrou. Poté se ale kališnicí vzpamatovali a dokázali tříbrankové manko smazat, což svými trefami zařídili Patrik Miškář, Matěj Beran a Jan Mlčák. Zubři však nesložili zbraně a dvě brankami v samotném závěru základní hrací doby rozhodli o konečné výsledku. Stadion tak v Přerově padl 3:5.

Teď vyrážejí svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka na další štaci. A nemají to vůbec daleko. Pouze se přesunou do blízkého Prostějova, kde se na ně v sobotu slétnou místní Jestřábi. Ti po nucené pauze prozatím odehráli jen dva zápasy, v nichž se jim dařilo se střídavou úspěšností. V obou případech ale brali body. Nejprve změřili síly s Kladnem, kterému na domácím ledě podlehli 4:5 v prodloužení. Následně si vyšlápli na Frýdek-Místek. Rysy udolali rovněž v prodloužení a brali vítězství 3:2.

Zatímco Prostějovští tak budou chtít na výhru navázat, Stadion bude chtít minulou prohru napravit. Bilance z loňské sezony hovoří pro kališníky. Litoměřický celek se s Jestřáby v loňské sezoně potkal dvakrát v základní části a dvakrát dokázal svého soupeře srazit. Nejdřív jednoznačným výsledkem 6:1, poté už těsně, a to 5:4 v prodloužení.

Prostějov pak skončil ve spodní polovině tabulky a v nadstavbové části už se tak kluby nepotkaly. Zatím se nestřely ani v letošní sezoně. V sobotu tak zažijí vzájemnou ligovou premiéru soutěžního ročníku 2020/2021.

Litoměřičtí si musí dávat pozor především na trojici snajprů, kteří už nastříleli soupeřům celkem jednadvacet branek. Petr Mrázek vsítil sedm gólů, k nimž přidal sedm asistencí. Petr Chlán a Lukáš Žálčík mají na kontě po sedmi trefách a šesti nahrávkách. Svého ostrostřelce ale má i Stadion. Matěj Beran obtěžkal konta soupeřů sedmi brankami, k tomu zaznamenal 8 asistencí. V těsném závěsu za ním je v žebříčku bodování klubu Patrik Miškář se šesti přesnými zásahy a sedmi nahrávkami.

Jak další moravská bitva dopadne? Zápas vypukne v sobotních 16:00 a můžete ho sledovat živě na Hokejka TV nebo v textové podobě na www.onlajny.com.

Majitelé permanentních vstupenek mohou utkání na Hokejka TV sledovat zdarma. Jak získat přístupový kód k bezplatnému sledování? Stačí se podívat ZDE.