Zápas číslo šest! Podaří se Stadionu proměnit druhý mečbol a postoupit do semifinále?

Zveřejněno 27.03.2021 | Filip Hulín
Stadion v pátém utkání na jihlavském ledě nevyzrál na domácí Duklu a čtvrtfinálová série se tak přesouvá do Litoměřic. Kališníci budou mít možnost napravit předchozí utkání a proměnit druhý mečbol, který by jim zajistil postup do semifinále, a to vůbec poprvé od jejich postupu do první ligy. Využije Stadion druhý mečbol a postoupí mezi čtyři nejlepší týmy?

Již dva dny po neúspěšném utkání v Jihlavě čeká na Stadion šestý zápas na domácím ledě. Kališníci budou chtít napravit prohru v pátém utkání a postoupit do semifinále.

V pátém duelu čtvrtfinálové série šla Jihlava ve 14. minutě do vedení. Litoměřičtí ale rychle odpověděli a dvěma góly Tomana a Stehlíka v rozmezí dvaceti osmi sekund otočili skóre zápasu. Druhá třetina branku nepřinesla a Stadionu chybělo dvacet minut k postupu. Jihlava se ale nevzdala a po dvou gólech Skořepy v úvodu poslední části hry otočila vývoj zápasu.

Kališníci v posledním utkání na domácím ledě porazili Jihlavu 5:2.

Nejproduktivnější hráčem Dukly v play-off je Tomáš Čachotský, který zaznamenal jeden gól a čtyři asistence. Zkušený útočník ale v pátém utkání nehrál a nachází se na marodce. Nejvíce gólů vstřelil Josef Skořepa, a to celkem tři. Kanadské bodování mezi obránci vede Filip Dundáček, jenž dal jeden gól a přidal tři nahrávky.

Jihlavským brankářům se zatím v této sérii příliš nedaří. Ruský mladík Maxim Žukov má úspěšnost téměř 88 %. Jeho konkurent v brankovišti Jan Brož, který odchytal pouze čtvrté utkání v Litoměřicích chytá s úspěšností 80 %.

Důležitým faktorem v celé sérii jsou přesilové hry. Stadion má zatím skvělou úspěšnost a využije průměrně každou čtvrtou početní výhodu. Jihlava je na tom o poznání hůře. Dukla měla k dispozici dvacet pět přesilových her a využila pouze čtyři.

Ve statistice zblokovaných střel jsou na tom oba týmy podobně. Kališníci zblokují za zápas okolo třinácti střel, Jihlava kolem dvanácti.

Kanadskému bodování Stadionu kralují Miškář a Holý

Individuálním statistikám v play-off kraluje dvojice Patrik Miškář a Jan Holý. Prvně jmenovaný nasbíral již patnáct bodů za šest gólů a devět nahrávek. O bod za ním je Jan Holý, který z pozice obránce nastřílel čtyři branky a přidal deset asistencí. V play-off se daří i Lukáši Válkovi, jenž si připsal čtyři přesné trefy a šest přihrávek.

Podaří se Stadionu na druhý pokus využít mečbol a postoupit vůbec poprvé od postupu do první ligy do semifinále? Zápas v litoměřické Kalich Areně začíná v neděli v 17 hodin. Utkání bude možné sledovat živě na Hokejka TV nebo v textové podobě na www.onlajny.com. Majitelé permanentních vstupenek mohou utkání na Hokejka TV sledovat zdarma. Jak získat přístupový kód k bezplatnému sledování? Stačí se podívat ZDE.