Statistické okénko: Jak si ve Stadionu vedou projektoví hráči?

Zveřejněno 11.02.2021 | Filip Hulín
Stadionu se v druhé polovině základní části Chance ligy daří, když se v posledních pěti zápasech pyšní stoprocentní úspěšností a reprezentační přestávku přečká na osmé příčce tabulky zajišťující postup do předkola play-off. Velkou zásluhu na tom mají hráči Projektu Dukla, kterým se daří. Nejproduktivnějším hráčem je Tomáš Urban s devíti body. Nejvíce času na ledě stráví Vladimír Kremláček a nejvíce střel zblokoval Ondřej Baláž.

Kališníci zatím prožívají dobrou druhou polovinu soutěže a z posledních třinácti zápasů jich vyhráli deset. Reprezentační přestávku tak přečkají na osmé příčce se 44 body. Stadion zdobí skvělá ofenziva, která je třetí nejlepší v celé lize. Hodně vidět jsou i projektoví hráči. Jak si mladí talenti vedou z pohledu statistik?

Nejvyšším icetimem se může pyšnit Vladimír Kremláček, který každý zápas průměrně stráví na ledě téměř šestnáct minut. O minutu méně hraje Tomáš Urban. Okolo třinácti minut zaznamenávají i Ondřej Baláž, Jakub Konečný a Petr Moravec. Jedenáct Lukáš Pajer a Jiří Háva.

4+5
Takovou bilanci má Tomáš Urban po dvanácti zápasech v dresu Stadionu.

Nejproduktivnějším hráčem projektu je Tomáš Urban, jenž má na svém kontě již čtyři branky a pět asistencí. Dvě přesné trefy a čtyři asistence zaznamenal Lukáš Pajer. Čtyři trefy do černého zapsal Lukáš Stehlík. Pět bodů má za jednu branku a čtyři asistence Jakub Konečný. Mezi obránci zaznamenal nejvíce bodů Ondřej Baláž, a to jeden gól a tři asistence. Dvě branky Tomáše Urbana dokonce byly vítězné, jednou zapsal vítěznou trefu Jakub Konečný.

Nejvyšší procento střelby má Lukáš Pajer, jehož úspěšnost je okolo čtrnácti procent. O procento méně má Lukáš Stehlík, který vystřelil již třicetkrát a čtyřikrát zamířil přesně. Kolem dvanácti procent mají Jiří Háva a Tomáš Urban.

Suverénně nejvíce střel zblokoval Ondřej Baláž. Litoměřický obránce dokázal srazit již třicet jedna střel. Jedenáct jich zablokoval Vladimír Kremláček a osm Lukáš Stehlík.

Ve statistice plus mínus je na tom nejlépe Vladimír Kremláček s osmi plusovými body. Pět kladných bodů má Lukáš Pajer a o dva méně Lukáš Stehlík. V kladných číslech tabulky účasti na ledě jsou i Dominik Soukup, Petr Moravec a Tomáš Urban.

Dobrou úspěšnost vhazování vykazuje Petr Moravec, který vyhraje více jak padesát tři procent svých buly. Na vhazování se daří i Jakubu Konečnému a Tomáši Urbanovi, kteří průměrně vyhrají čtyřicet šest procent soubojů na buly.

Nejvíce trestných minut má na svém kontě Ondřej Baláž, celkem čtrnáct. Osm zaznamenal Lukáš Stehlík a šest Lukáš Pajer. Nejvíce disciplinovanými hráči jsou Jakub Konečný, Jiří Háva a Petr Moravec, kteří si ještě neodseděli ani jeden trest.