Pohled do statistik: Zápasy skupiny o pořadí v play-off ovládl Kadlec

Zveřejněno 15.03.2020 | Filip Hulín
Kališníci završili výhrou nad Slavii skupinu o pořadí v play-off a nakonec i celý ročník Chance ligy. Stadion se umístil na šestém místě tabulky. V této skupině se nejvíce dařilo Martinu Kadlecovi, který se 35 body ovládl statistiky. Markus Korkiakoski dokázal, že se mu daří na vhazování a kališníci se stali opět nejtrestanějším týmem celé soutěže.

Stadion dokázal ve skupině o pořadí v play-off vyhrát celkem osmkrát. Nejvíce se mu dařilo s pražskou Slavií, kterou dokázal porazit třikrát za plný počet bodů. Kališníci vyslali na soupeřova brankáře celkem 32,62 střel za zápas, což je řadí na čtvrté místo.

1086
Tolik diváků průměrně navštěvovalo domácí zápasy Stadionu.
Na litoměřické brankáře stříleli soupeřovi hráči 31,24 za utkání. Litoměřičtí měli druhou nejvyšší úspěšnost střelby, a to 10,5 %.

I přesilovky patřily k silným zbraním. Stadion v nich měl úspěšnost 20,21 %, úspěšnější byly pouze České Budějovice s téměř 25 procenty. Litoměřice se mohly spoléhat i na dobré oslabení, ubránily totiž 82 % soupeřových početních výhod.

Stadion se stal nejtrestanějším týmem, když nasbíral celkem 938 trestných minut, což je suverénně nejvíce ze všech týmů. Průměrná divácká návštěvnost činila v Kalich Areně 1086 diváků.

Týmové i ligové statistiky ovládl Kadlec

Stadion se mohl opírat o výkony Martin Kadlece, který zaznamenal ve skupině o pořadí v play-off dvacet gólů a patnáct asistencí, což ho vyneslo na první místo mezi všemi hráči. Kadlec se mimo jiné stal i nejlepším střelcem celé soutěže s 32 přesnými trefami. Pomyslné druhé místo zaujala dvojice Markus Korkiakoski a Daniel Voženílek, když se oba trefili celkem devětkrát. Mezi obránci se nejčastěji prosazoval Jan Strejček, jenž si připsal sedm tref. O tři góly méně vstřelil Patrik Marcel.

Martin Kadlec se stal se 35 body nejproduktivnějším hráčem skupiny o pořadí v play-off a zároveň nejlepším střelcem celé Chance ligy.

Nejvíce střel vyslal na soupeřova brankáře Martin Kadlec, celkem 110, a jeho úspěšnost činila 18,18 %. Druhý nejvyšší počet střel si připsal Markus Korkiakoski, který ohrozil soupeřova gólmana 90krát. Z pozice obránce měl velký počet střel i Patrik Marcel, a to 84.

Nejvíce trestných minut je evidováno u Daniela Voženílka, jenž si během 27 střetnutí připsal 66 trestných minut, z toho celkem třikrát si vysloužil osobní trest na deset minut. O sedm minut méně má na svém kontě Jan Strejček. Nejvyšší ice-time zapisoval Patrik Marcel, litoměřický obránce strávil na ledě v průměru téměř 22 minut. V závěsu za ním jsou Matěj Beran a Daniel Voženílek, oba hráli okolo 21 minut každý zápas.

Jediní hráči Stadionu, kteří se dostali do plusových čísel ve statistice účastí na ledě, jsou Jiří Půhoný, Markus Korkiakoski, Karel Klikorka a Matěj Beran, kteří mají dva, respektive jeden plusový bod. Naopak na druhém konci statistik jsou Patrik Marcel s osmnácti a Martin Štohanzl se třinácti zápornými body.

Statistiku vhazování ovládl Markus Korkiakoski. Ten vyhrál 310 vhazování s úspěšností 56,16 %, což tohoto finského forvarda vyneslo až na první místo statistik celé skupiny o pořadí v play-off. Nejvíce střel zblokoval Patrik Marcel, celkem 36. O tři bloky méně má na svém kontě bek Jiří Jebavý.

Nejproduktivnějším projektovým hráčem se stal František Klejna, který během 25 zápasů zaznamenal deset bodů za jeden gól a devět nahrávek. Šest bodů si připsal Karel Klikorka a pět David Jindra.

Litoměřické brankoviště nejčastěji strážil Adam Beran, jenž odchytal 15 zápasů s úspěšností 89,14 %. O šest zápasů méně zaznamenal Jan Škorpík, jehož procentuální úspěšnost je 85 %.