V sobotu odstartoval IV. charitativní týden Chance ligy! Zapojte se i vy

Zveřejněno 28.11.2019 | Martina Kramerová
Stadion se stejně jako v loňském roce zapojí do Charitativního týdne Chance ligy. Unikátní akce, která letos probíhá v týdnu od 30. listopadu do 7. prosince 2019, se účastní všechny týmy Chance ligy, jež tak společně pomohou dobré věci. Výtěžek ze čtvrtého ročníku akce poputuje na konto projektu Klokánek organizace Fond ohrožených dětí. Dárečky získané ze sbírky při dvou domácích zápasech kališníků pak hráči rozdají na dětském oddělení litoměřické nemocnice, v centru pro náhradní rodinnou péči a hospicu sv. Štěpána. Pokud Vaše srdce bije nejen pro hokej, ale i pro dobrou věc, rozhodně si tuto akci nenechte ujít.

Po charitativní sbírce na stadionu se děti z litoměřické nemocnice mohly v loňském roce těšit z velkého množství hraček a různých dárků. Díky charitativní aukci hokejových relikvií a zážitků a příspěvku společnosti Chance navíc přibylo na konto projektu Klokánek krásných 100 tisíc korun. Stejná akce se napříč Chance ligou chystá i letos. Zcela dobrovolně se do ní zapojí všechna mužstva soutěže. Pojďte také přispět na dobrou věc. A jakým způsobem můžete pomoci?

Sbírka na stadionech

Dva domácí zápasy s Porubou a Vsetínem se ponesou v duchu charitativní sbírky. Pokud doma máte starší hračky, knížky nebo nepotřebné pastelky, které by ještě někomu mohly udělat radost, přineste je na duel s Porubou. Pokud nenajdete nic, a přesto chcete pomoct, můžete přinést vlhčené ubrousky, hygienické potřeby, papírové kapesníky v krabičkách či sprchové gely nebo pastelky, tužky, fixy, omalovánky a jakékoliv školní potřeby. I sebemenší drobnost se bude hodit. Na vaše dárky budou připraveny speciální označené boxy. Věci, které se vyberou, za vás pak hráči Stadionu odvezou dětem do centra pro náhradní rodinnou péči a do hospicu sv. Štěpána.

Utkání se Vsetínem proběhne jako „plyšákový zápas“. Pokud máte doma starší zachovalé plyšáky a chcete je darovat dál, přineste je v sobotu 7. 12. do Kalich Areny. Nechte si je ale u sebe. Jakmile však Stadion vstřelí první branku, můžete je naházet rovnou na led. Plyšáci poté poputují na dětské oddělení litoměřické nemocnice.

2. 12. 2019 – zápas s Porubou

Co přinést: puzzle, knížky, hračky, stavebnice, omalovánky, psací potřeby, fixy, tužky, pastelky, výtvarné potřeby apod., vlhčené ubrousky, sprchové gely, papírové kapesníky v krabičkách, šampony.

Pro koho tyto dárky jsou: Centrum pro náhradní rodinnou péči, hospic sv. Štěpána.

7. 12. 2019 – zápas se Vsetínem – „plyšákový zápas“

Co přinést: plyšáky a plyšové hračky.

Pro koho tyto dárky jsou: dětské oddělení litoměřické nemocnice.

Charitativní aukce

V rámci Charitativního týdne bude v sobotu 30. 11. spuštěna také tradiční internetová aukce hokejových relikvií a zážitků, která poběží 14 dní. Výtěžek bude věnován organizaci Klokánek, která jej rozdělí do všech svých zařízení po celé republice. Na aukci se můžete podívat od soboty na stránce sportovniaukce.cz . A na jaké litoměřické předměty se v aukci můžete těšit?

1. Originální hraný dres k výročí 800 let od založení Litoměřic ze zápasu s Havířovem ze sezony 2019/2020 s číslem 7 a podpisy všech hráčů současného kádru A týmu

2. Originální hraný dres JIŘÍHO JEBAVÉHO ze sezony 2018/2019 s podpisem samotného hráče nebo všech hráčů současného kádru

3. Originální hraný dres PATRIKA MARCELA ze sezony 2018/2019 s podpisem samotného hráče nebo všech hráčů současného kádru

4. originální puk pro letošní ročník Chance ligy s vlastnoručním podpisem vybraného hráče A týmu

5. originální puk pro letošní ročník Chance ligy s vlastnoručním podpisem vybraného hráče A týmu

Aukce se rozběhne v sobotních 17:00 a najít i ji můžete přímo ZDE.

Tak neváhejte a určitě se zapojte. Pomůžete dobré věci a získáte pro sebe nebo své blízké krásný vánoční dárek. Pro více informací sledujte web i naše sociální sítě.