Kališníci míří do Třebíče! Natáhnou sérii venkovních výher?

Zveřejněno 22.11.2019 | Vít Trubička
Stadion opět míří k venkovnímu utkání. Na kluzištích soupeřů se mu v poslední době daří o něco víc, neboť mimo Kalich Arenu vyhrál již tři zápasy v řadě. A proti Třebíči bude tuto šňůru chtít natáhnout. V prvním vzájemném klání kališníci vyhráli 4:0. Horácká Slavia navíc často střídá výhry a prohry. Jak se Litoměřicím povede tentokrát?

Údaje po
25. kole

12. místo (30 bodů)
Postavení v tabulce
4. místo (47 bodů)
61:70
Skóre
87:62
Martin Šťovíček (7+10)
Nejproduktivnější hráč
Daniel Voženílek (9+17)
Martin Šťovíček a Michal Vodný (oba 7 gólů)
Nejlepší střelec
Martin Kadlec (11 gólů)
Lukáš Forman (2+7)
Nejproduktivnější obránce
Patrik Marcel (8+7)
Pavel Jekel (90,96 %)
Dominik Svoboda (87,50 %)
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král (90,00 %)
Jan Škorpík (93,33 %)
Adam Beran (92,06 %)
Třebíč – Prostějov 1:3
Poslední utkání
Litoměřice – Přerov 2:4

Litoměřičtí nastoupí proti týmu, který se dere do nejlepší osmičky, avšak jeho cesta bude ještě trnitá. Horácká Slavia totiž v současné době drží v tabulce dvanáctou příčku a na osmou pražskou Slavii má ztrátu deseti bodů. U Třebíče to vypadalo, že se dostává do formy. Vyhrála tři zápasy v řadě proti Frýdku-Místku, Havířovu a Sokolovu, avšak v posledním kole nestačila na prostějovské Jestřáby.

Josef Jícha v předchozím vzájemném souboji.

V dosavadním průběhu sezony střídá Třebíč série výher a proher. Už na počátku nového ročníku podlehla soupeřům hned v pěti zápasech v řadě, načež ale ve čtyřech dalších brala minimálně dva body z každého utkání. Pětizápasová šňůra porážek ale na Horáckou Slavii čekala ještě jednou, kdežto další šňůru výher zastavila na třech kláních.

Střelecky se mužstvo z Vysočiny může opřít hned o čtveřici hráčů. Nejproduktivnějším z nich je Martin Šťovíček. Ten svých sedmnáct kanadských bodů rozdělil mezi sedm gólů a deset asistencí. Stejný počet nahrávek, ale o jeden gól méně má Lukáš Nedvídek. Nejlepší asistent Třebíče je Tomáš Havránek, který dopomohl ke gólu v jedenácti případech. Na pozici nejlepšího střelce doplňuje Šťovíčka ještě Michal Vodný, taktéž se sedmi góly.

Co se gólmanských statistik týče, jasnou jedničkou Třebíče je Pavel Jekel. Ten hájil svatyni Horácké Slavie ve 23 zápasech s úspěšností 90,96 %. Zdatně mu sekunduje Dominik Svoboda, který se v brankovišti objevil ve třech utkáních a ty završil úspěšností 87,50 %.

72
Nejvíce střel na branku vyslal bek Patrik Marcel. S tímto počtem je i nejčastěji střílejícím obráncem Chance ligy.

Předchozí vzájemné utkání dopadlo zcela jednoznačně pro tým Litoměřic. Stadion v něm také odrážel předešlou prohru s Přerovem a svou práci odvedl na výbornou. Na kališnickém vítězství 4:0 se podíleli hlavně útočníci David Vitouch svými dvěma góly a Matěj Beran jednou gólovou trefou a dvěma asistencemi.

Stadion drží ofenzivně nad vodou zejména dvojice Martin Kadlec a Daniel Voženílek. Nejproduktivnějším hráčem je Voženílek s devíti góly a sedmnácti asistencemi. Kadlec je nejlepší střelec, na svém kontě má jedenáct gólových tref.

Zvládne Stadion navázat na předchozí vzájemný duel a vyhraje na ledě KNHP ARENY opět vyšším rozdílem? Pro udržení se na špici tabulky to bude jistě záhodno, neboť se zespodu na kališníky už tlačí Vsetín. Zápas v Třebíči začíná v 17:30. Pokud se na Vysočinu nechystáte, můžete využít přenosu na Hokejka TV, případně textového streamu na Onlajny.com.