Martin Kadlec po duelu s Chomutovem: Hra byla až příliš důrazná

Zveřejněno 14.08.2019 | Vít Trubička
Prvním střelcem Litoměřic v zápase s Chomutovem byl útočník Martin Kadlec, který si tím pádem připsal svou první trefu v přípravných zápasech. „Po povedené Strejdově nahrávce se mi povedlo obejít beka a kotouč dorazit do branky,“ popsal svou akci, z níž trefa pramenila. Jak hodnotí zbytek utkání a jak se něm podepsalo množství soubojů?

Povedlo se vám vstřelit první gól Litoměřic v utkání, navíc po celkem povedené individuální akci. Jak byste jej zhodnotil?
Strejda (Jan Strejček) mi přihrál do středního pásma do jízdy. Následně jsem šel jeden na jednoho, naštěstí se mi povedlo beka obejít a pak už jsem si svou střelu dorazil.

58
Přesně tolik trestných minut rozdali sudí v tomto zápase.

Součástí zápasu bylo i plno šarvátek a vyostřených situací, mimo jiné i po vaší trefě. Jaký to mělo vliv na hru?
Zbytečně to hru kouskovalo. Tyto zápasy by mohly být trochu tvrdší, ale ne v tom smyslu, že si strkáme vzájemně hokejky do obličeje, nebo se pícháme hokejkami do břicha. Takovéto věci podle mě do přáteláku úplně nepatří.

Dalo by se tedy říct, že měla hra tempo soutěžních zápasů?
Z pohledu provokací možná ano, ale z pohledu hry určitě ne. Hra takové tempo neměla. Ani na tom ledě, který tu byl, jsme nemohli počítat s tím, že by byla nějak extra rychlá.

Bylo znát, že Chomutov byl už o něco rozehranější, co se přípravných zápasů týče?
Už jsme na ledě docela dlouho na to, abychom hledali nějaký problém v tom, že soupeř je třeba na ledě o týden déle.

Radost po trefě Martina Kadlece

Hráli jste další zápas po týdnu. Jak náročné bylo opět si navyknout na zápasovou rychlost?
Tempo máme i na tréninku a v posilovně. Pořád se jede naplno, takže si nemáme na co zvykat.

Jak specifický byl pro vás návrat na chomutovský stadion po vašem působení zde v postupové sezoně Chomutova do extraligy?
Do týmu se vrátilo několik kluků, se kterými jsem zde hrál. Je fajn se s nimi pozdravit, pokecat, teď možná ještě s některými zajdu na večeři. Jinak je zápas v Chomutově pro mě normální jako každý jiný. Zajímavější je to pro mě v Kadani, kde jsem hokejově vyrůstal.

V rychlém sledu vás čeká další utkání se Sokolovem, který je v tuto chvíli celkem rozjetý. Jak se na ten zápas budete připravovat a co od něj očekáváte?
Příprava bude stejná jako na všechny ostatní zápasy. Jedeme každý den posilovnu, tréninky jsou pořád podobné, takže tam se zřejmě nic měnit nebude. Sokolov je nováček, do všech zápasů v přípravě půjde nabuzený , alespoň zjistíme, jakou má nováček v soutěži sílu.

Autor fotografií: Jan Pidrman (piratichomutov.cz)