Náročná, ale povedená akce, shodují se Šik a Střondala po kempu dvacítky

Zveřejněno 31.07.2019 | Martina Kramerová
Česká reprezentační dvacítka v minulém týdnu absolvovala pod vedením trenéra Václava Varadi přípravný kemp ve Finsku, a také dvě přátelská dvojutkání s Finskem a Švýcarskem. Ve Vierumäki nechyběli ani kališníci, kteří vyrazili do země tisíce jezer dokonce v šesti hráčích. Bodově nejvíc zazářil Otakar Šik, jenž si v duelu se Švýcary připsal hattrick, vidět ale byli i ostatní. Kdo platil za nejtěžšího soupeře a jak si hráči Litoměřic akci užili? „Náročná, ale povedená akce,“ shodli se Šik se Střondalou.

Reprezentanti do 20 let se v rámci přípravného kempu, který trval od 19. do 27. července, rozjeli do finského Vierumäki, kde je čekala pořádná porce tréninků i zápasů. Pozvánku dostala i šestice kališníků – Tomáš Dajčar, Jan Mlčák, František Klejna, Vojtěch Střondala, Přemysl Svoboda a Otakar Šik. Stadion tak měl i na další akci národního týmu U20 bohaté zastoupení.

Hokejisté nejprve jen trénovali, poté se postupně utkali s finskou devatenáctkou, dvacítkou a týmem Švýcarska. „Bylo to náročné. Čtyři zápasy a do toho tréninky. Rozhodně to nebylo nic lehkého, ale myslím, že na to musíme být připraveni, a to jsme také byli,“ uvedl útočník Vojtěch Střondala.

Ze čtyř duelů si mladí hráči odnesli dvě vítězství a dvě porážky. Sklonit se museli před oběma výběry Finska, což prý byl velmi silný protivník. „Finové byli hodně těžký soupeř. Jsou dobří ve hře na puku i v bruslení a po fyzické stránce patří k top státům na světě,“ řekl Otakar Šik.

Ten si po dvou prohrách spravil chuť v prvním utkání se Švýcary, kdy vsítil hned tři branky a zaznamenal hattrick. „První gól byl trošku o štěstí, protože jsme špatně střídali a Švýcaři se dostali do přečíslení 4 na 3. Ale ujel jim puk, odrazil se ke mně a já jel sám na bránu. Druhá trefa padla ve hře 4 na 4, kdy mi Karel Plášek vybojoval puk v rohu a přihrál před brankáře, kde už jsem měl lehkou práci. Třetí branku jsem dal přes celé hřiště do prázdné klece,“ popsal své zásahy.

Společně ve Stadionu? Všem nám to pomáhá, hlásí Střondala

Kališníci si pochvalovali i fakt, že měl Stadion v národním týmu bohaté zastoupení. Mohli totiž oprášit spolupráci z klubu. „Všem nám určitě pomáhá, když spolu můžeme hrát v Litoměřicích, a pak i tady v reprezentaci,“ přiznal Střondala.

Přestože kvůli nabitému programu svěřenci trenéra Varadi neviděli takřka nic jiného než stadion a okolí, byli s prostředím spokojení. „Byli jsme celkem daleko od města, ale ve sportovním areálu. Takže většinu času jsme strávili sportováním. V době odpočinku jsme relaxovali na pokojích, nebo se šli projít k nedalekému jezeru,“ dodal mladý útočník.

Společně s Šikem se shodli na tom, že finská akce byla v celkovém měřítku povedená. „Každá reprezentační akce je dobrá. Získali jsme hodně nových zkušeností. Ať už ze zápasů, nebo z toho, co nám poradili trenéři. Určitě jsme posílili i zdravé sebevědomí. Osobně si myslím, že jsem akci po dlouhé pauze zvládl a celkově bych ji zhodnotil kladně.“

K pozitivnímu hodnocení se přidal i ostrostřelec z utkání se Švýcary. „Každý reprezentační sraz si užívám. Ve Vierumäki už jsem navíc byl loni s devatenáctkou, takže jsem věděl, kde co je. Akce byla povedená. Sice jsem dvakrát prohráli s Finskem, ale jsem si jistý, že všichni do toho dali všechno a bylo vidět, že tvrdě pracujeme a jdeme si za vítězstvím. Za mě to bylo super,“ uzavřel Šik.

Úvodní fotografie: Ronald Hansel