Kalich Cup je tady! V pátek startuje v Litoměřicích mezinárodní turnaj šestých tříd

Zveřejněno 04.04.2019 | Martina Kramerová
Už tento pátek se na litoměřickém stadionu rozběhne jubilejní 5. ročník Kalich Cupu. Mezinárodní akce šestých tříd kategorie U12 se v letošním roce zúčastní osm týmů – sedm mužstev z Čech a jedno z Dánska. Jednotlivé celky nejprve odehrají základní skupiny, ve kterých změří síly každý s každým. Poté se bude pokračovat vyřazovacím způsobem až do finále. Hráči se mohou těšit i na zahajovací a závěrečný ceremoniál. Přijďte mladé kališníky podpořit.

Na půdě Stadionu proběhne i v letošním roce hokejový turnaj Kalich Cup, který pomalu ale jistě uzavře právě končící sezonu. Mezinárodní akce má v Litoměřicích dlouhou tradici, ve víkendovém termínu 5. – 7. dubna 2019 se uskuteční už jeho pátý ročník a o nejvyšší mety v něm budou bojovat hokejisté šestých tříd kategorie U12.

Stejně jako v předešlých letech se turnaje zúčastní osm týmů. Zatímco loni doplnila české celky trojice z Německa, Švýcarska a Rakouska, letos se mohou těšit na dánského soupeře. Do Kalich Areny totiž dorazí celek Esbjerg IK. Vedle něj se na ledě představí domácí kališníci, ústecký Slovan, pražská Sparta, karlovarská Energie, Bílí Tygři z Liberce, HC Olomouc a Baník Sokolov.

Turnaje se letos zúčastní sedm českých a jedno zahraniční mužstvo.

Týmy jsou rozlosovány do dvou základních skupin, ve kterých se utká každý s každým. Následně proběhnou vyřazovací boje. Do nich hráči nastoupí podle postavení v tabulce základní skupiny. Vítězové si zahrají s druhými týmy druhé skupiny o postup do finále. Mužstva ze třetích a čtvrtých míst se utkají vyřazovacím způsobem o 5. – 8. místo. Poražené týmy ze semifinále čeká duel o bronz, vítěze pak bitva o celkový triumf. Ta v Kalich Areně odstartuje v neděli 7. 4. 2019 v 17:30. Poté celý turnaj uzavře vyhlášení výsledků a slavnostní zakončení.

Každý zápas se hraje na 3 x 15 minut čistého času, za výhru se započítávají dva body, za remízu bod a za prohru 0 bodů. Při rovnosti bodů po základní skupině rozhodují následující faktory v tomto pořadí – 1. vzájemné utkání, 2. rozdíl vstřelených a obdržených gólů, 3. větší počet vstřelených branek, 4. nižší počet trestných minut, 5. los. Ve vyřazovací části proběhnou při vyrovnaném stavu nájezdy. V utkáních o 3. a 1. místo se v případě remízy uskuteční pětiminutové prodloužení s náhlou smrtí a případné „penalty“.

Stejně jako v minulosti tak bude o co stát. Mladí kališníci se v loňském roce ve velké konkurenci umístili na 7. příčce, letos chtějí pořadí vylepšit. Přijďte Stadion podpořit a vychutnat si turnajovou atmosféru.

Rozlosování skupin

Skupina A: Slovan Ústí nad Labem, HC Spart Praha, Esbjerg IK, HC Stadion Litoměřice.

Skupina B: HC Energie Karlovy Vary, Bílí Tygři Liberec, HC Olomouc, Baník Sokolov.

Rozpis průběhu turnaje

1. hrací den

13:00 HC Energie Karlovy Vary – Baník Sokolov

14:30 Slovan Ústí nad Labem – HC Stadion Litoměřice

16:15 Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc

18:00 slavnostní zahájení turnaje

18:30 Esbjerg IK – HC Sparta Praha

2. hrací den

07:00 HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary

08:30 Baník Sokolov – Bílí Tygři Liberec

10:00 HC Stadion Litoměřice – HC Sparta Praha

11:45 Esbjerg IK – Slovan Ústí nad Labem

13:15 HC Olomouc – Baník Sokolov

15:00 HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec

16:30 Esbjerg IK - HC Stadion Litoměřice

18:00 Slovan Ústí nad Labem – HC Sparta Praha

19:45 zápas o 5. – 8. místo (3. tým sk. A versus 4. tým sk. B)

3. hrací den

07:30 zápas o 5. – 8. místo (3. tým sk. B versus 4. tým sk. A)

09:00 semifinále 1 (1. tým sk. B versus 2. tým sk. A)

10:45 semifinále 2 (1. tým sk. A versus 2. tým sk. B)

12:30 zápas o 7. místo

14:00 zápas o 5. místo

15:45 zápas o 3. místo

17:30 finále

19:00 slavnostní ukončení