4. 2. 2019 | Vít Trubička

Extraligový debutant Šik: Stadion mě posunul na úplně jinou úroveň

V pátek absolvoval Otakar Šik svůj první extraligový start za Karlovy Vary, když si spolu s dalším juniorem Adamem Křemenem zahrál na ledě Mladé Boleslavi. Aktivní výkon sice nepodpořil gólem či asistencí, převedl se ale v dobrém světle. Hned v sobotu naskočil na led v dresu Litoměřic a mohl oslavit výhru nad Benátkami. Svými výkony si navíc vysloužil i pozvánku do reprezentace U19. Jak se cítil při extraligovém debutu, co rozhodlo sobotní duel a jak mu pomáhají Litoměřice? O tom všem se kališnická desítka rozpovídala v pozápasovém rozhovoru.

Benátky se vám podařilo srazit výsledkem 6:2. Jak se rodil úspěšný výsledek?
Řekli jsme si před zápasem, že to určitě nesmíme podcenit. Podle mě jsme podali skvělý výkon. Ve druhé třetině jsme zvýšili na 3:0, což zápas rozhodlo.

Vám se podařilo dvakrát přihrát na gól, přičemž zejména druhá asistence byla celkem vydařená. Jak tato akce proběhla?
Kotouč vypadl ve středním pásmu, chtěl jsem ho tudíž poslat na Daniela Voženílka. Ten ale upadl. Naštěstí se kotouč odrazil zpět ke mně, já se s ním vydal za bránu a zpětně jsem puk poslal právě k Danovi.

Hrát extraligu? Vždycky to byl můj sen!

Jen den před sobotní výhrou jste si střihl svůj první zápas v extralize v dresu Karlových Varů. Jaký to byl pocit?
Pro mě bylo vždycky snem hrát extraligu, natož pak ještě v Karlových Varech. Všechno bylo úplně super a jsem rád, že se mi zadařilo.

Byla tam třeba tréma před prvním výjezdem na mladoboleslavskou ledovou plochu?
V prvním střídání jsem byl takový nerovnovážný a nervózní. Vzápětí to ale ze mě spadlo a kluci mi hodně pomohli.

Váš ice-time byl takřka 12 minut. Jste spokojen s důvěrou, kterou do vás trenér Pešout v tomto duel vložil?
Jsem s tím velmi spokojen. Moc si vážím toho, že mi trenér dal takovou důvěru. Moc to pro mě znamená.

0+2
Otakar Šik proti Benátkám zaznamenal dva body za dvě asistence.

Dá se tedy očekávat vaše častější migrace mezi Litoměřicemi a Karlovými Vary?
V současné době vůbec nevím. Ale byl bych za to rád, kdyby to takhle probíhalo.

Prakticky celou sezónu jste zapojený do projektu Dukla. Jak vám to prozatím pomohlo ve vaší kariéře?
Určitě mě to posunulo na úplně jinou úroveň. Než jsem do Litoměřic přišel, byl jsem docela slabý a tady jsem zesílil. Od ostatních kluků jsem pochytal určité zkušenosti, takže mi to velmi pomohlo.

Výkony jste si vysloužil další pozvánku do národního týmu U19. Jaká je to příležitost a jak si jí vážíte?
Nastupovat za národní tým je pro mě vždycky velká čest a vždycky jezdím na srazy rád, takže si toho hodně vážím.

Vidíte v této účasti i příležitost probojovat se na další reprezentační akce, třeba i na vrcholné mistrovství světa, které se bude hrát v Ostravě?
Myslím si, že NA tenhle sraz jedou kluci, kteří mají velkou šanci se na mistrovství probojovat. Rozhodně bude turnaj ve Finsku kvalitní akcí. A já se budu moc snažit, abych týmu pomohl k co nejlepším výsledkům.

Vraťme se ještě ke Stadionu. Jaké jsou vaše cíle a očekávání pro zbytek sezóny?
Jednoznačně chceme vybojovat play-off a v něm dojít co nejdál.