Litoměřičtí míří do Kadaně, prokáží venkovní formu?

Zveřejněno 08.01.2019 | Vít Trubička
Další úkol čeká na litoměřické hokejisty. V rychlém sledu se vydávají na led kadaňských Trhačů, kteří se zuby nehty chtějí odlepit ze samého dna tabulky. Navíc poslední vzájemný zápas hraný v Kadani vyhráli. Pro kališníky tak nastává nelehká situace, do karet jim ale hraje dosavadní venkovní forma. Venku naplno bodovali již v předchozích třech duelech. Podaří se jim tuto šňůru navýšit?

Údaje před
44. kolem

15.
postavení v tabulce
7.
83:196
Skóre
119:110
Jaroslav Kůs (6+30)
Nejproduktivnější hráč
Markus Korkiakoski (18+24)
Jan Kloz (16+26)
Roman Chlouba - 13 gólů
Lukáš Klíma - 13 gólů
Nejlepší střelec
Markus Korkiakoski - 18 gólů
Jakub Trefný (4+4)
Nejproduktivnější obránce
Aleš Pavlas (6+19)
Ondřej Kuchař - 89,50%
Dominik Pavlát - 89,71 %
Oliver Štěpánek - 83,72 %
Petr Hamalčík - 83,17 %
Štěpán Lukeš - 81,08 %
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král - 89,19 %
Martin Michajlov - 92,90 %
Daniel Dvořák - 90,53 %
Třebíč - Kadaň 4:3
poslední utkání
Litoměřice - Prostějov 5:1

Kadaňští Trhači nejsou v současné době příliš ve formě. Bodovat se jim povedlo naposledy téměř před měsícem proti Benátkám nad Jizerou. Od té doby už jen pouze rozdávají body soupeřům vyšším i nižším rozdílem ve skóre. I proto se propadli až na poslední místo tabulky, z něhož navíc ztrácejí šest bodů na ústecký Slovan.

Potýkat se musí navíc s neustálými odchody hráčů. Naposledy kádr Kadaně opustili Ondřej Buchtela, který se přesunul do Ústí nad Labem, a Kevin Klíma, jehož ulovila pražská Sparta. Naproti tomu se v Kadani objevily nové tváře Filip Eliáš a František Klejna. První z nich přišel z druholigových Letňan, druhý pak zahajoval sezónu v Litoměřicích. Oba dva tak doplnili už tak velmi mladý kadaňský kádr.

Autor fotografie: Dalibor Kachlík (skkadan.cz)

Mezi Kadaní a Litoměřicemi došlo během sezóny k velkému pohybu hráčů

Větší množství hráčů litoměřického týmu nastupovalo tuto sezónu i v barvách Kadaně a zrovna tak je tomu naopak. Již výše zmínění Buchtela s Klejnou začínali v Litoměřicích, poté zakotvili v Kadani. V opačném směru je výčet poněkud rozsáhlejší. Za Trhače zprvu nastupovali, a pak se do Litoměřic přesunuli Jan Strejček, Filip Helt, Peter Jánský a Ivan Řehoř.

Kališníci po delší pauze vstoupili do nového kalendářního roku vysokou výhrou

3
Tímto počtem gólů sestřelil Markus Korkiakoski Trhače v posledním vzájemném utkání. Náváže na takhle povedený výkon?

První utkání roku 2019 zavedlo do Kalich Areny prostějovské Jestřáby. Po trochu chladnějším nástupu se domácí rozstříleli a díky výhře 5:1 se posunuli až na sedmé místo tabulky. V duchu pomalejšího startu se vyjádřil o zápase s Prostějovem i trenér Stadionu Daniel Tvrzník. Díky tomu litoměřičtí hokejisté mají na dostřel pěti bodů Havířov a navíc dva zápasy k dobru.

Nyní ale mají před sebou zápas v Kadani, kde naposledy soupeři podlehli. Podle nováčka v kališnickém dresu Adama Rulíka chtějí soupeři vnutit svůj styl hokeje a ovládnout vzájemný zápas. Tak ostatně již předvedli v domovské Kalich Areně. Jak nyní vše dopadne, ukáže samotné utkání. Úvodní buly v Kadani padne v 18 hodin, přímý přenos z utkání můžete sledovat na Hokejka TV.