Na druhý konec republiky. Stadion se popere o body v Havířově

Zveřejněno 04.12.2018 | Martina Kramerová
Chance liga se přehoupla do druhé půlky a zápasy 31. kola odstartuje rozhodující část bitvy o příčky zajišťující play-off. Litoměřice vyrazí na půdu Havířova, se kterým v letošním roce sehrály dva vyrovnané duely. Zatímco na druhém konci republiky padli, v domácím prostředí svého soka porazili o tři góly. Kdo se bude radovat tentokrát a přikloní vzájemnou bilanci na svou stranu?

Údaje před
31. kolem

6. místo (48 bodů)
Postavení v tabulce
8. místo (44 bodů)
82:71
Skóre
85:77
Tomáš Gřeš (12+9)
Nejproduktivnější hráč
Markus Korkiakoski (12+20)
Tomáš Gřeš (12 gólů)
Nejlepší střelec
Jan Kloz (13 gólů)
Antonín Bořuta (2+10)
Nejproduktivnější obránce
Aleš Pavlas (4+15)
Ondřej Bláha 89,44 %
Jan Lukáš – 92,47 %
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král – 89,30 %
Martin Michajlov – 94,44 %
Daniel Dvořák – 90,53 %
Havířov - Třebíč 4:1
poslední utkání
Kladno - Litoměřice – 4:2

Úvodní utkání letošního soutěžního ročníku Stadionu příliš nevyšel. Los prvního kola svedl kališníky do bitvy s AZetem, který si na domácí půdě s hosty nebral servítky a zvítězil 4:2. Litoměřice přitom po trefách Kloze a Gaspara vedly už 2:0, domácí celek však čtyřmi trefami vývoj otočil a radoval se z první výhry.

Litoměřičtí si však na závěr října přichystali parádní pomstu. Residomo uvítali v Kalich Aréně slušnou ostrostřelbou, z níž vyšli jako vítězové. Triumf svými góly zařídili Havelka a Kloz, jenž zaznamenal dokonce dvě branky. Vzájemná bilance se tak ustavila na zápasovém skóre 1:1.

Zatímco kališníci půjdou do duelu s prohrou v zádech, Havířov naposledy přestřílel Třebíč v poměru 4:1. Stadion měl ale těžšího soupeře. Kulatý zápas 30. kola odehrál na ČEZ Stadionu na Kladně, kde si svou obnovenou premiéru v české soutěži odbyla hvězda z NHL Tomáš Plekanec. Ten se navíc podílel na vítězství Rytířů vstřelenou brankou.

Dlouho to vypadalo, že Litoměřice odjedou ze středních Čech s výpraskem, dvě trefy z 58. a 60. minuty ale ustavily konečný stav na výsledku 4:2 pro domácí. Svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka i přes porážku udrželi osmou příčku tabulky a v Havířově budou chtít opět najet na vítěznou vlnu a smazat kladenský nezdar.

Opět však budou mít co dočinění s lépe postaveným celkem ligového pořadí. AZ se 48 body uzavírá první šestku tabulky a rozhodně míří i na vyšší posty. Stadion na svého příštího soupeře ztrácí čtyři body a bude se chtít dostat na dostřel jediného bodíku.

Gřeš versus Kloz. Kdo pomůže víc?

V ostrém mači půjde i o souboj ofenziv. Nejproduktivnější hráč Havířova Tomáš Gřeš rozvlnil síť soupeřů už dvanáctkrát, Jan Kloz má na kontě jen o zásah víc. I z celkového pohledu vstřelených branek jsou na to oba týmy podobě. AZ jich vsítil 82, Stadion 85.

Kdo se bude ve třetí vzájemné bitvě letošního podzimu radovat? Celek z druhého konce republiky, nebo Litoměřice? Pokud nebudete moci sledovat zápas přímo v Havířově, pusťte si živý přenos na Hokejka TV. Kališníci budou vaši pomoc určitě potřebovat.