Ondřej Machala: Těším se na každý reprezentační zápas

Zveřejněno 17.02.2018 | Vít Trubička

Dosavadní průběh turnaje pěti ve východočeské metropoli, Hradci Králové zhodnotil jeden z nejproduktivnějších hráčů českého týmu. Asistent kapitána Kauta Ondřej Machala má ze třech dosud odehraných utkání již čtyři kanadské body. Český tým bohužel přišel o možnost získat zlaté medaile, ve hře jsou ale stále oba cenné kovy.

V dnešním utkání jste trochu smolně Švédům podlehli. Jak byste ho ohodnotil?
Myslím si, že jsme dnes měli úplně zbytečná oslabení, což rozhodlo celý zápas. Udělali jsme spoustu zbytečných faulů, zbytečných chyb. To celé ovlivnilo samotný průběh zápasu.

Prakticky po celé utkání jste Švédy dotahovali. Pomohly vám výrazně dvě dvojnásobné přesilovky. Byly právě ony tím hlavním klíčem pro neustálou snahu?
Myslím si, že jsme chybovali v tom, že prakticky ihned po vstřelení gólu jsme gól dostali. To se nám stalo dvakrát po sobě a byli jsme z toho zklamaní.

Ovlivnily rovněž utkání změny v sestavě? Před zápasem vás opustil Martin Nečas, dále kvůli zranění např. Ondřej Buchtela a další.
Nemyslím si to. My jsme tady většinou zvyklí hrát se všemi. Určitě bychom byli rádi, kdyby tu tihle dva byli, ale nehráli jsme špatný zápas. Byl pouze ovlivněn chybami a oslabeními.

Jak se vám osobně hrálo s Martinem Kautem? Během utkání jste společně vytvořili několik slibných útočných příležitostí?
Známe se už hrozně dlouho. Hráli jsme spolu už v Pardubicích. Mně se s ním hraje dobře.

Ve všech dosud odehraných utkáních se vám povedlo bodovat. Které z nich stavíte nejvýše?
Řekl bych, že utkání s Finskem. Právě to bylo po celou dobu napjaté a mně osobně se hrálo proti nim nejlépe.

Trochu nešťastně jste při blokování střely schytal ránu pukem do holeně. Ovlivnilo to nějak výrazně váš výkon v závěrečných minutách? Několik střídání jste vynechal.
Hned, co jsem dojel na střídačku, mi pan doktor začal tu ránu chladit. Díky tomu jsem byl chvilku mimo. Chtěl jsem ale dohrát zápas a pomoct klukům na ledě, to se bohužel nepodařilo, z čehož jsem také zklamaný.

Představíte se v závěrečných dvou kolech WSM Ligy ještě v litoměřickém dresu?
Myslím si, že do obou utkání zasáhnu.

Je pro vás přínosem mít v reprezentaci kouče Miloše Říhu, který vás rovněž trénuje v Litoměřicích?
Má to na mě určitě dobrý vliv. Pan Říha je kvalitní trenér. Je odborník na hru v přesilovkách a při oslabení. Přesilovky nám navíc pomáhá skládat. Jeho přítomnost tady je určitě super.

Jsou podobné reprezentační akce dobrým zadostiučiněním vzhledem k nedávnému mistrovství světa v americkém Buffalu, kde jste bohužel z důvodu zranění chyběl?
Každý turnaj za reprezentaci je výborný. Já osobně se těším na každý zápas.

Připravujete se i díky nim na další mistrovství v Kanadě?
Určitě se připravuju. Před nedávnem mě ovšem vyřadil ze hry zlomený prst.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí při boji o stříbrné medaile!