Do Litoměřic se chystají Benátky, naváže Stadion na poslední vzájemnou výhru?

Zveřejněno 05.01.2018 | Vít Trubička

Po dvou vyšších prohrách litoměřického celku čeká na kališníky možnost na reparát. Do Kalich Areny zavítají středočeské Benátky, kterým se rovněž příliš nedaří. Z mnoha posledních utkání se Benáteckým podařilo porazit pouze dvakrát Kadaň. Na hokejisty Litoměřic tedy čeká ideální příležitost zlomit sérii proher. Podaří se jim to? To se dozvíme již v sobotu 6.1. od 17 hodin. Utkání můžete též sledovat prostřednictvím tvcom.cz

Údaje před
37. kolem

Porovnání
po 1. - 36. kole
11-3-5-16
celková bilance
7-1-4-23
12.
postavení v tabulce
13.
44
získané body
27
80
počet vstřelených branek
86
107
počet obdržených branek
146
Vítězslav Bílek (11+14) – 25 bodů
nejproduktivnější hráč
Zdeněk Král (10+20) – 30 bodů
Vítězslav Bílek – 11 tref
Jan Veselý – 11 tref
nejlepší střelci
Zdeněk Král – 10 tref
Ladislav Bittner – 10 tref
Vítězslav Bílek – 14 nahrávek
Ondřej Smetana – 14 nahrávek
nejvíce asistencí
Zdeněk Král – 20 nahrávek
Martin Havelka – 71 TM
nejtrestanější hráč
Patrik Maier – 82 TM
Lukáš Doudera – 22:26
nejvyšší průměrný ice-time
Tomáš Havlín – 23:47
Tomáš Král – 91,40%
Martin Michajlov – 90,91%
Milan Klouček – 89,62%
Adam Wolf – 66,67%
úspěšnost brankářů
Josef Kořenář – 91,05%
Aleš Stezka – 86,93%
46,16%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
39,58%
83,78%
ubráněná oslabení
77,62%
10,06%
využití přesilovek
17,79%

Posledních 5 kol z pohledu Benátek nad Jizerou

  • Benátky – Frýdek-Místek 1:3
  • Přerov – Benátky 4:3
  • Benátky – Kadaň 7:3
  • Kladno – Benátky 9:3
  • Benátky – Prostějov 4:6

Benátky nezažívají radostnou sezónu

Relativně vyrovnaně vypadající úvod sezóny ze strany Benátek nad Jizerou se změnilo v dlouhou sérii porážek. Mimo duelů s poslední Kadaní vyhráli Středočeši naposledy 16. října proti Havířovu. Nejvyrovnanější duely od té doby měli Benátečtí proti Přerovu, jemuž zprvu podlehli až v samostatných nájezdech, podruhé velmi těsným rozdílem. Gólový odstup v duelech s většinou ostatních soupeřů pak byl alespoň dvougólový, leckdy činil i více než pět gólových tref.

V posledním utkání proti Frýdku-Místku Benátky dlouhou dobu hájily jednobrankovým vedením. Gólem Ondřeje Chrtka z 16. minuty se Benátečtí dostali do výhodného stavu, z něhož byli sesazeni až na samém konci druhé třetiny. Během třetí pak frýdecko-místečtí utkání strhli dvě dalšími góly na svou stranu, byť střelecky byli aktivnější domácí hokejisté.

Autor fotografie: Lukáš Staněk (hcf-m.cz)

Král vládne benátecké ofenzivě již dlouhou dobu, branku hájí Stezka s Kořenářem

Zdeňku Královi (na fotce) patří dokonce panovnický triumvirát. Kromě koruny pro krále kanadského bodování mu patří i koruna pro nejlepšího střelce i asistenta. V pozici nejlepšího střelce má však i vzdorokrále, kterýmž je Ladislav Bittner. Oba mají na svém kontě deset gólových tref. Ovšem Bittner k nim přidal pět asistencí, zatímco Král hned dvacet.

Benáteckou branku v této sezóně zatím hájili dva gólmani. O místo v brance se zajím dělili rovnoměrně. Jak Josef Kořenář, tak Aleš Stezka mají na svém kontě dvacet startů. První zmiňovaný s úspěšností 91,05%, druhý s 86,93%. Josef Kořenář se však v brance Benátek v nadcházejícím duelu zcela jistě neobjeví, neboť úspěšně hájí branku české reprezentace na mistrovství světa do 20 let v Buffalu.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Litoměřičtí stále čekají na bod

Celkem úspěšný úvod soutěže pro Stadion, kdy se pohyboval kolem šestého místa, vystřídala trochu smutnější série. Litoměřičtí v poslední době získali jediný bod proti lídru WSM Ligy z Karlových Varů, se kterými mají pozitivnější bilanci. Přesto všechno není Stadion vůbec ze hry, na hranici postupu do play-off mu chybí pouze šest bodů.

Pozici Zdeňka Krále, který vládne všem třem střeleckým kategoriím, v Litoměřicích zastává Vítězslav Bílek. Bílkovi patří první místo v tabulce kanadského bodování, díky jeho 25 bodům. Ty rozdělil na jedenáct gólových tref a čtrnáct asistencí. Spolu s ním se však i jedenáctkrát gólově prosadil Jan Veselý a čtrnáctkrát nahrával Ondřej Smetana.

V brance litoměřického celku se střídají pravidelně tři gólmani. Těmi jsou Tomáš Král, Milan Klouček a Martin Michajlov. Tomáš Král odchytal největší porci utkání, celkem patnáct. Jeho procentuální úspěšnost je rovna 91,40%. Po deseti odchytaných zápasech mají Milan Klouček s úspěšností 89,62% a Martin Michajlov, jeho úspěšnost je vyčíslena 90,91%. Jednou hájil branku Litoměřic Adam Wolf. Úspěšnost jeho zákroků se pak vyhoupla na 66,67%. Ovšem stejně jako Josef Kořenář, i Milan Klouček je momentálně na mistrovství světa v americkém Buffalu, ačkoliv hájí pozici třetího gólmana a na rozdíl od Kořenáře ještě nenastoupil.

Mezi další hráče, na které ještě dnes večer čeká boj o bronz na juniorském mistrovství světa se řadí Petr Kodýtek a Kryštof Hrabík, který jako jediný neokusil v letošních vzájemných střetnutích hořkost, porážky, neboť vždy nastoupil na vítězné straně barikády.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Letošní vzájemná bilance je vyrovnaná

9.10., 11. kolo: HC Stadion Litoměřice – HC Benátky nad Jizerou 1:3
Branky a nahrávky: 13. M. Chalupa (Kvasnička, Kodýtek) – 24. Havlín (Vlach, Z. Král), 34. A. Dlouhý (Hrníčko, Husa), 57. Kolmann (Husa, Z. Král).
Střely na branku: 32:33
Vyloučení: 7:10
Využití: 1:2
Sestava Litoměřic: T. Král – Pavlas, Kachyňa, Kvasnička, Smetana, Jandus, Jebavý, Málek – Bílek, J. Veselý, Zajan – M. Chalupa, Kodýtek, Kantner – Helt, Šimeček, Stříbrný – Komárek, Jeřábek.
Sestava Benátek: Kořenář – Husa, Kolmann, Havlín, Šmíd, Bednář, Maier – Hrníčko, Chrtek, Dlouhý – Psota, Bittner, Jeník – Hrabík, Z. Král, Vlach – Wiencek, R. Veselý, Teplý.

20.11., 24. kolo: HC Benátky nad Jizerou – HC Stadion Litoměřice 1:2
Branky a nahrávky: 30. Z. Král (Bednář, Kuťák) – 13. J. Veselý (Bílek, Pavlas), 35. Hanták (Havelka, Smetana).
Střely na branku: 24:25
Vyloučení: 6:9, navíc Pyrocha (BEN) – 10 min OT
Využití: 0:1
Sestava Benátek: Kořenář – Kunst, Husa, Maier, Bednář, Pyrochta, Mirochnikov – Psota, Mikyska, Dlouhý – Jeník, Chrtek, Špaček – Bittner, Bližňák, Teplý – Z. Král, Kuťák, Hrníčko.
Sestava Litoměřic: T. Král – Pavlas, Jeřábek, Strejček, Smetana, Jandus, Jebavý – Kusý, J. Veselý, Bílek – Kantner, Hrabík, Helt – Stříbrný, Pilař, Řehoř – Dvořák, Hanták, Havelka.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová