Pojď hrát hokej v Litoměřicích

Zveřejněno 21.09.2017 | Miroslav Kejmar
Ve čtvrtek 21. září se v Kalich Areně uskutečnila akce Pojď hrát hokej. Akce se zúčastnilo 42 nadšených dětí, které si zadováděly na ledě. Děti se rozdělily podle bruslařských dovedností do šesti skupin. „Převážně jsme se zaměřili na seznámení se s pobytem na ledě, první krůčky po ledě, jako je padání a vstávání. Měli jsme připravené různé pomůcky, míčky, lano, hrazdičky. Hlavním cílem bylo, aby děti z toho měly radost a prožitek", říká šéftrenér mládeže Vladimír Domin. Celé akce se zúčastnili zkušení trenéři Stadionu Litoměřice napříč všemi kategoriemi a také někteří hráči „A“ týmu. Všem, kteří se akce zúčastnili, ať už jako asistenti nebo trenéři, patří velký dík.

Ve čtyři hodiny odpoledne akci zahájila registrace všech dětí ve vestibulu haly, o kterou se postaraly dvě asistentky. Děti dostávaly dárky v podobě dresu národního týmu, na které si napsaly své jméno, hokejové kartičky, placky apod.

Následovala patnáctiminutová prezentace, které se ujal generální manažer klubu Jan Fišera. Prezentace byla zaměřena na lední hokej jako takový, projekty Českého svazu ledního hokeje a také na samotný klub HC Stadion Litoměřice.

Poté už se celá akce přesunula na ledovou plochu, kde proběhla hlavní část celého programu. Tým sestavený ze zkušených trenérů napříč všemi kategoriemi věnoval maximální úsilí všem dětem na ledě. Víc jak šedesát minut našlapaného programu doplnili hráči „A“ týmu jako např. Jaroslav Kalla, Aleš Pavlas nebo Ondřej Smetana. Rodiče mohli sledovat ukázkový trénink ročníku 2009 a zároveň své ratolesti, jak dovádějí na ledě společně s trenéry.