Stadion poprvé na ledě!

Zveřejněno 24.07.2017 | Miroslav Kejmar
V pondělí ráno začala "A" týmu druhá část přípravy na novou sezónu. Před devátou ranní se sešla většina hráčů a zahájili trénink v tělocvičně. Na srazu chyběl pouze Aleš Pavlas a Vítězslav Bílek, kteří se k týmu připojí v úterý. Následoval dobrovolný trénink na ledě na zapracování, kde bylo devatenáct hráčů a dva brankáři.
Pondělní sraz se nesl ve volnějším duchu, aby si hráči osahali novou výstroj. "První týden bude na seznámení se s ledem, budeme se hlavně věnovat technice bruslení. Rozdělíme se na dvě skupiny, přičemž jedna bude na ledě a druhá v tělocvičně", prozradil Daniel Tvrzník. Od 30. července se tým bude připravovat už tří fázově. To znamená dvakrát denně na ledové ploše a jednou na suchu.

Do přípravy se zapojí zhruba třicet hráčů s tím, že postupem času se bude zužovat počet hráčů. "Začali jsme s devatenácti hráči, zítra se připojí Bílek a Pavlas. Jsme domluveni, že kluci z projektu začnou přicházet v průběhu srpna. První se připojí 7. srpna a ostatní budou přicházet podle svých extraligových klubů". Oproti letní přípravě jsou v týmu zatím dvě novinky. Tou první je Filip Hanták, který podepsal novou smlouvu s klubem a navazuje na loňské angažmá. Druhá je v brankovišti, kam se postavil litoměřický odchovanec Michal Chmel, který v uplynulých šesti letech působil ve švýcarském klubu Ambri-Piotta a letos se na zkoušku vrátil do rodných Litoměřic. Stadion začne přátelská utkání 8. srpna v Ústí nad Labem a první domácí zápas je na programu 10. srpna proti Benátkám nad Jizerou od 18:00. "V tuto chvíli máme domluveno sedm zápasů, ale ještě chceme přidat jeden okolo pátého září, což bude generálka na sezónu", zakončuje trenér Litoměřic.

Aktuální soupiska Stadionu Litoměřice

Brankáři:
Michal Chmel
Martin Michajlov

Obránci:
Bažant Matěj
Havránek Štěpán
Jebavý Jiří
Málek Dominik
Pavlas Aleš
Smetana Ondřej
Strejček Jan
Šesták David

Útočníci:
Bílek Vítězslav
Hanták Filip
Havelka Martin
Kalla Jaroslav
Kmošek Jakub
Kulda Vojtěch
Miškář Patrik
Pilař Radek
Řehoř Ivan
Stříbrný Josef
Sýkora Ondřej
Šimeček Jaroslav
Zajan Pavel