27. 10. 2015 | Vojtěch Martinek

Do Litoměřic přijede poslední Šumperk

Po dvou zápasech na ledě Českých Budějovic a Ústí nad Labem je čas se vrátit domů. Stadion ve středu večer vyzve v Kalich Areně na souboj šumperský Salith, který se v tabulce krčí na posledním místě. Draci ale zatím drtivou většinu bodů nasbírali ve venkovních zápasech a kališníci tedy nesmí zítřejšího soupeře vůbec podceňovat. Utkání začíná v 18:00.

HC Stadion Litoměřice - Salith Šumperk

Šumperk pod lupou

Posledních pět zápasů Šumperka

• Kadaň - Šumperk 4:3
  • Třebíč - Šumperk 2:3sn.
  • Šumperk - Most 2:3
  • Jihlava - Šumperk 7:3
  • Šumperk - Havířov 5:2

Po sedmnácti kolech má Šumperk na svém kontě celkem pět výher a dvanáct proher. Na první body čekal až do čtvrtého kola, kdy uspěl na ledě Havířova 5:1. Předtím však na domácí půdě podlehl proti Jihlavě a Třebíči a z Mostu si odvezl vysokou porážku 2:8. Následovala šňůra tří domácích zápasů, kterou Salith zahájil právě proti Litoměřicím. Až do začátku třetí třetiny drželi draci se Stadionem krok, v poslední dvacetiminutovce ale kališníci nasázeli domácím tři branky a odjeli ze severní Moravy s výhrou 5:2. Ve zbývajících zápasech se šumperským nedařilo o moc lépe a po prohrách 2:3 s Ústím a 1:3 s Motorem stále čekali na první domácí body. Těch se dočkali až v minulém kole, kdy doma skalpovali Havířov 5:2. Ostatní bodové zisky slavil Šumperk vždy na ledě soupeře - v osmém kole zdolal Přerov 5:3, v jedenáctém Prostějov 4:3 po nájezdech a o tři kola později zaskočil favorita z Třebíče, kterého porazil 3:2, opět v dovednostních soutěžích.

Komu se daří?

Kanadské bodování Salithu vede kmenový hráč extraligového Zlína Tomáš Fořt (na fotce), který dříve působil v šumperském dorostu a na sever Moravy se vrátil po téměř sedmi letech. Třiadvacetiletý odchovanec Moravské Třebové si zatím připsal celkem třináct bodů za šest branek a sedm asistencí. Za ním stojí v bodování Daniel Vrdlovec (3+9) a Jiří Půhoný (4+7). Pozici jedničky severomoravského kádru zastává Filip Šindelář, který nastoupil ve čtrnácti zápasech. Fialovo-žlutý dres na sebe v letošní sezóně také oblékli brankáři Daniel Zelenka, Brandon Maxwell a Patrik Polívka.

Poslední střet Šumperka a Litoměřic

(Trefy Stadionu naleznete v časech 58:40, 1:25:20, 1:38:55, 1:40:05 a 1:50:45)

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC Stadion Litoměřice: Svoboda (Pavelka) – Krstev, Pavlas, J. Šulc, D. Bílek, J. Vašíček, Piegl, Mikliš – Rousek, Nedvídek, Kalla – P. Beránek, Valášek, Švagrovský – Z. Doležal, Troliga, O. Kopta I – M. Procházka, Berger, M. Ondráček.

Salith Šumperk: Zelenka (Novák) – Holík, Roupec, Sedlák, Petira, Zdráhal, Drtil, Prokop, Bažant – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Milfait, Kaut, Půlpán – Ostřanský, Hroch.