16. 2. 2015 | Miroslav Kejmar

Boj o play off finišuje! Junioři hostí IHC Písek

Juniorská nadstavba se chýlí k cíli a Stadion je na velmi dobré cestě do vyřazovacích bojů. Devítibodový náskok dává juniorům velkou šanci na postup do play off a následné boje o baráž extraligy. Hokejisté s kalichem na hrudi vyjedou na led v pondělí v 19:30 a za předpokladu výhry budou jednou nohou v další fázi soutěže.

IHC Písek- HC Stadion Litoměřice

• Písek - Havlíčkův Brod 5:3
  • Ústí - Písek 2:3
  • Písek - PZ Kladno 8:5

Litoměřičtí junioři už sehráli dvě utkání s týmem z jižních Čech a vždy prohráli. Nejprve v domácím prostředí dostali desetibrankový výprask, který chtěli napravit v dalším vzájemném utkání. Skoro celý zápas v Písku byli Kališníci lepším týmem, jenže je svazovali neproměněné šance, které je nakonec stály vítězství. Písečtí hráči vstřelili dvě šťastné branky, které jim pomohli porazit svého soka 5:4.

Litoměřice trápí velká marodka

Mladé hráče Stadionu kosí jedno zrazení za druhým. Během dosavadní sezóny utrpělo zranění celkem devět hráčů. Ovšem vždy to byly postupné ztráty. Jenže teď jsou zraněni rovnou čtyři hráči najednou. Tomáš Kolíček společně s Miroslavem Kejmarem mají zlomenou ruku a Petr Šindelář s Ladislavem Vilčkem mají problémy s kolenem. Všichni zmínění hokejisté do dnešního utkání nenastoupí. Jako posilu do obrany si trenéři stáhli Dominika Málka, který celou sezónu nastupoval za A - tým.

15. kolo z pohledu obou celků

• PZ Kladno - Litoměřice 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
    Branky a nahrávky: 22. Kadlec (Srpek), 26. Bednár (Novák), 32. Veselý (Bodor, Fikáček), 34. Bodor (Srpek), 58. Veselý (Srpek, Bodor) – 5. Zajan (Dyrynk, Chmel), 22. Kratochvíl (Popek), 54. Chovanec (Ransdorf, Popek).
    Sestava Litoměřic: Března (Lukeš) – Chmel, Winnerlich, Šikner, Krýsl, Málek, Zedek, Melichar, Brandejský - Dyrynk, Zajan, Ransdorf - Popek, Kauschitz, Kratochvíl - Chovanec, Kment.
  • Písek - Havlíčkův Brod 5:3(0:2, 2:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 1. Duchoň (Hřebíček), 22. Volf (Vlk, Duchoň), 24. Paukner (Frühauf), 49. Vlk (Volf, Hřebíček), 57. Bartůněk (TS) – 20. Ludvík (Kuchta), 39. Krajcigr (Hlídek), 42. Kuchta.
    Sestava Písku: Kolář – Koutenský, Frühauf, Hřebíček, Šmíd, Bartůněk, Kubička, Turek – Paukner, Dědič, Ciboch, Duchoň, Vlk, Volf, Nevolný, Pouch, Horažďovský, Skala, Klas, Pokorný.