(Staro)nové tváře. Sestavu Stadionu doplní čtveřice útočníků

Zveřejněno 05.12.2018 | Martina Kramerová
Kališnický dres nově obléknou čtyři nadějní mladíci. Po loňské anabázi se do litoměřické šatny opět vrací Filip Helt. Stadion se dohodl také s litoměřickým odchovancem Přemyslem Svobodou a Štěpánem Matějčkem z Hradce Králové. Jedno utkání už v oranžovomodrém trikotu absolvoval Josef Jícha.

Litoměřičtí fanoušci se mohou v nejbližší době těšit na novou kališnickou krev. Kádr Stadionu doplní čtveřice mladých forvardů – Štěpán Matějček, Přemysl Svoboda, Josef, Jícha a Filip Helt.

Matějček prošel všemi mládežnickými kategoriemi v Hradci Králové a v letošní sezoně působil v druholigovém Vrchlabí. Během dvaceti zápasů v dresu podkrkonošského celku zaznamenal 19 kanadských bodů za 10 branek a 9 nahrávek.

Do starého známého prostředí se naopak vrací dvacetiletý Filip Helt, jenž v loňské ligové sezoně odehrál za Litoměřice 27 duelů. V nich si připsal 5 bodů za tři góly a dvě asistence. Letos se doposud objevoval v dresu kadaňských Trhačů, za něž naskočil v šestnácti zápasech.

Svou kališnickou premiéru už si odbyl jednadvacetiletý Josef Jícha, jenž vyrazil do boje za litoměřické barvy v sobotním mači proti Kladnu. Předtím oblékal trikot velkého zeměpisného rivala z Ústí nad Labem (22 zápasů = 4 trefy + 5 asistencí). V pěti utkáních nastoupil i za extraligový Litvínov, kde předtím prošel všemi mládežnickými týmy.

Přemysl Svoboda začínal svou hokejovou kariéru v Litoměřicích, později se odebral do Litvínova. V dospělých soutěžích si ještě nezahrál, letos prozatím táhne litvínovskou juniorku. Za svůj tým letos nastřádal v průběhu 20 zápasů 31 bodů za 12 gólů a 19 asistencí a je tak především příslibem do budoucnosti. Ve svém domácím prostředí se jistě bude chtít předvést co nejlépe.