20. 10. 2024 | Kateřina Kubatková

Stadion pokračuje v náročném programu, další zastávkou je Sokolov

Kališníky v rychlém sledu čeká další výjezd. Tentokrát se svěřenci trenérů Jaroslava Nedvěda a Daniela Tvrzníka vydají na západ Čech, kde nastoupí na ledě třetího Sokolova. V prvním vzájemném utkání se z vítězství radoval Baník, tuto prohru se Litoměřice budou snažit odčinit. Zápas začíná v 18 hodin.

Porovnání týmů

Sokolov - Kolín 2:1
Poslední utkání
Slavia - Litomeřice 4:3pp

Stadion v sobotu absolvoval duel s pražskou Slavií, nad kterou vedl o dvě branky. Ve třetí periodě ale sešívaní vyrovnali. V prodloužení zkompletoval hattrick Martin Novák a Severočeši se vraceli domů s bodem.Někteří jednotlivci za stavu 3:1 kvůli uspokojení začali hrát jiný hokej. Dostali jsme se vlastními chybami i soupeřovým přičiněním pod tlak a Slavia nás potrestala. Využila našich zaváhání, nepozorností a nedorazů," zhodnotil po zápase příčiny neúplného úspěchu Jaroslav Nedvěd.

Sokolov v sobotu odehrál domácí duel s Kolínem, nad kterým zvítězil 2:1. Dlouho to vypadalo, že i na západě Čech se bude prodlužovat, ale necelé 4 minuty před koncem základní doby se trefil Radim Šalda a rozhodl o výhře Baníku.

Západočeši mají v zádech nejlepšího brankáře Maxa ligy. Vladislav Habal má aktuální úspěšnost zákroků nad 96 %. Jeho průměr inkasovaných branek na zápas je 1,18, což je také nejnižší číslo ligy. K tomu mu pomáhá i obětavá obrana, vždyť Jakub Šedivý s dvaadvaceti zblokovanými střelami vede tuto statistiku.

Svěřenci Tomáše Marišky nehrají ofenzivně a na klec soupeře vyšlou v průměru méně jak 24 projektilů, tedy vůbec nejmenší počet ze všech. Co se týče nerovnovážných situací na ledě, s přesilovkami se Sokolov řadí k průměru Maxa ligy, oslabení se mu ale nedaří a je v nich předposlední.

Posledním vzájemným utkáním pondělních soupeřů byl první duel letošní sezony. V něm kališníci dvakrát vedli, ale Baník se pokaždé dotáhl a nakonec zápas otočil.

Poslední vzájemný zápas: 14. září 2024, Litoměřice - Sokolov 2:3

Branky a nahrávky: 11:56 Bernovský (Kordule, Kuťák), 21:28 Hauser (Koláček, Pavlák) – 14:39 Vracovský (Šik, Pulpán), 25:57 Kofroň (Klejna, M. Rohan), 52:12 Kofroň (Procházka). Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora – Hradil, Jindra. Diváci: 899. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 37:30 (9:14, 11:12, 17:4). Zblokované střely: 19:16. Vhazování: 36:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Žovinec, Štibingr, Klikorka, Pavlák, Jebavý, Tomek, Tomov – Kordule, Kuťák, Bernovský – Ton, Eberle, Costa – Chlubna, Koláček, Hauser – Plos, Vitouch, Sihvonen.

HC Baník Sokolov: Hamalčík – Pulpán, Tureček, M. Rohan, Šedivý, Rulík, Klejna – Vracovský, Šik, Tomeček – Kupčo, Kofroň, Procházka – Kopta, Osmík, Kern – Šlechta, T. Rohan, Křemen.

Jak sledovat?

Utkání 14. kola se hraje na zimním stadionu v sokolově v pondělí 20. října v 18:00. Pokud se na západ Čech nechystáte osobně, můžete sledovat živé vysílání na portálu HokejkaTV. Textový přenos již tradičně nabídne web onlajny.com.

Foto: Karolína Štolcová