17. 10. 2024 | Kateřina Kubatková

Tomáš Vildumetz: Byl to pro mě speciální zápas, chtěl jsem se ukázat

Stadion ve 12. kole porazil Chomutov a zaznamenal další domácí výhru za tři body. Tomáš Vildumetz zamířil do Stadionu právě z týmu Pirátů. ,,Určitě to byl pro mě speciální zápas. Chtěl jsem se více ukázat, ale nejdůležitější je, že jsme vyhráli,“ uvedl po utkání litoměřický útočník.

V Chomutově jsi začal sezonu, ale místo sis tam nevybojoval. Bral jsi tento zápas speciálně?

Určitě to byl pro mě speciální zápas. Chtěl jsem se více ukázat, ale nejdůležitější je, že jsme vyhráli.

V utkání jste měli dvě přesilovky a obě jste využili. Stavíte na nich?

Speciální týmy rozhodují zápasy a v tomto zápase jsme byli stoprocentní, což je super. Musíme v tom pokračovat, protože i v předchozích utkáních to bylo klíčové.

Dlouho se zdálo, že půjde o jasný zápas, ale na konci byly ještě nervy. Co se stalo?

Dostali jsme gól na 3:1 a pořád jsme byli klidní, ale poté se to nešťastně odrazilo od nohy a oni dali na 3:2. V závěru nás podržel gólman. Naštěstí jsme vyhráli a jsme za to rádi.

Znovu jste potvrdili, že jste nejlepším týmem na oslabení v celé lize. Máte v hlavách, že i když jdete na trestnou lavici, tak se nemusíte bát přesilovky soupeře?

To asi ne, ale jak jsem říkal, tak speciální týmy rozhodují zápasy. Naše přesilovky a oslabení jsou hodně dobré.

Bylo znát na hře Chomutova, že je poslední v tabulce?

Neřekl bych, že hrají špatně. V hodně zápasech remizovali nebo prohráli o gól, ale asi to mají spíše v hlavách. Myslím si, že je jenom otázka času, kdy začnou zase vyhrávat.

Jak sis užíval, když fanoušci vyvolávali tvoje jméno po oznámení podpisu do konce sezony?

Byl jsem za to rád. Navíc to bylo pro mě speciální, protože to bylo proti Chomutovu, který mě nepodepsal.

V sobotu vás čeká zápas proti Slavii. Jak se na tohoto soupeře budete připravovat?

Slavia hraje útočný hokej, mají mladý tým, myslím si, že to bude hezký zápas a připravíme se na ně jako na každého soupeře.

Foto: Jan Beneš