3. 10. 2024 | Filip Hulín

Bojovali jsme do poslední vteřiny, říká po zápase s Prostějovem nováček Jonáš Peterek

Stadion ve třetí třetině otočil skóre a proti Prostějovu zapsal v letošní sezoně první domácí výhru za tři body. Asistenci u prvního gólu kališníků zapsal nováček v litoměřickém dresu Jonáš Peterek, který strávil na ledě osmnáct minut. ,,Byl to těžký zápas, protože Prostějov má velmi silné mužstvo. Bojovali jsme do poslední vteřiny a vyšlo to za tři body, takže jsme rádi,“ popsal utkání třiadvacetiletý forvard.

V závěru jste proti Prostějovu vyválčili tři body. Jaký to byl zápas z tvého pohledu?

Byl to těžký duel, protože Prostějov má velmi silné mužstvo. Bojovali jsme do poslední vteřiny a vyšlo to za tři body, takže jsme rádi.

V utkání jste měli pouze jedno vyloučení, které navíc přišlo až v posledních vteřinách zápasu. Snažili jste se hrát hodně disciplinovaně?

Vždy, když se hraje bez vyloučení, tak to hodně pomůže. Rozhodčí nechali volnější metr a když se hrálo v pěti na obou stranách, tak to pro nás bylo lepší.

Dlouho to vypadalo, že to bude o jednom nebo dvou gólech. Čím to bylo, že ve třetí třetině najednou padly čtyři branky?

Ve třetí třetině jsme hlavně potřebovali srovnat, takže jsme do toho šli naplno a vyplynuly z toho šance i góly. Naštěstí se nám to podařilo, a nakonec jsme vyhráli.

První zápas a hned bod za asistenci, takže asi dobrý start tvého působení v Litoměřicích?

Po dlouhé době jsem hrál víc minut, navíc jiná liga, tudíž to pro mě byl trošku nezvyk. Postupem času jsem si zvykal a zlepšoval se. Snad to do budoucna bude ještě lepší.

Proti Jestřábům jsi nastoupil s Petrem Hauserem a Tomášem Chlubnou. Jak se ti s nimi hrálo?

Oba jsou super kluci a výborní hráči. Umí si najít místo na střelu a nahrát. Hrálo se mi s nimi dobře.

Působíš v Litoměřicích zatím krátce, tak jak se ti tady líbí?

Pro rozvoj hráčů je tady vše potřebné, máme tu jídlo a možnost zajít si do posilovny kdy chceme, takže zatím vše super.