6. 9. 2024 | Filip Hulín

Výhra na závěr přípravy přijde vhod, říká po generálce na Maxa ligu Pavel Kordule

Stadion v posledním přípravném utkání porazil druholigové Vrchlabí 10:0 a zapsal tak druhé vítězství v přípravě. Třemi body se na něm podílel i útočník Pavel Kordule. ,,Výhra na závěr přípravy přijde vhod, protože jít do sezony jen s jednou by nebylo úplně optimální. Může nám to jenom pomoct,“ popsal důležitost výhry v generálce pětadvacetiletý forvard.

Vrchlabí jste deklasovali 10:0. Jaký to byl zápas z tvého pohledu?

Od začátku až do konce jsme byli lepším týmem, což je vidět i na výsledku. Soupeře jsme v obranném pásmu téměř k ničemu nepustili. V útoku jsme si vytvářeli dost šancí a nebylo to od nás vůbec špatné.

Vstřelit deset gólů se nestává úplně často, takže je to asi příjemné naladění na ligu?

Sice to bylo s druholigovým soupeřem, ale góly se snad přenesou do nové sezony, která začíná za týden, takže nám to jenom pomůže.

Přijde výhra na závěr vhod, vzhledem k nepříliš povedené přípravě?

Určitě. Výhra na závěr přípravy přijde vhod, protože jít do sezony jen s jednou by nebylo úplně optimální. Může nám to jenom pomoct.

Bylo v zápase něco, co je potřeba si přenést do soutěžních utkání?

V ofenzivě jsme hráli dobře a vytvářeli si dobré šance. Musíme si to přenést i do zápasů se soupeři z Maxa ligy. V našem obranném pásmu se moc nehrálo, takže to jsme si moc nenatrénovali.

Byl rozdíl mezi týmy takový, jak ukazuje skóre?

Myslím si, že kluci z druhé ligy odpadli fyzicky. Hokejovostí jsou na tom podobně, ale rozhodla kondice a natrénování.

V posledních dvou zápasech jsi zaznamenal tři góly a stejný počet asistencí. Dá se říct, že tvoje forma graduje?

Vypadá to, že ano. Snad jsem to správně načasoval. Vždycky jsem měl horší starty po letní přípravě a dostával se do toho později. Byl jsem nemocný, ale teď už se cítím dobře.

Nový ročník Maxa ligy začíná za týden. Jaký máte nyní program?

Přes víkend máme volno. Příští týden na to zase vlítneme a budeme se pečlivě připravovat na prvního soupeře.