26. 9. 2023 | Matěj Krejčí

Obránce Černohorský o zápasu s Pardubicemi: Slov bylo dost, ale chybí nám činy

Kališníci v zápase pátého kola v Kalich Areně padli s rezervou Pardubic 2:5. V utkání se ve vlastním oslabení prosadil Jakub Černohorský, který nebyl spokojený s výkonem týmu. „Něco si řekneme, pak to neplníme. Netaháme za jeden provaz, když jde do tuhého,“ uvedl dvaadvacetiletý bek.

Třetí prohra v řadě. Jak hodnotíš zápas?

No, moc se to ohodnotit nedá. Slov bylo dost, ale chybí nám činy. Vždycky si něco řekneme, chvilku se podle toho řídíme, ale pak přestaneme. V neděli jsme si sedli, zhodnotili si ten zápas s Třebíčí, nějak jsme do toho vstoupili. Nemyslím si, že jsme hráli špatně, ve druhé třetině jsme vyrovnali a dostali jsme hned druhý a třetí gól a už zase jsme se složili.

A nehrálo roli například i to, že Pardubice byly předposlední v tabulce? To znamená, že jste šli proti papírově horšímu soupeři?

My jsme to věděli, ale nechtěli jsme je podcenit, jsme na začátku sezony, takže na konci někdo být musí. Mají mladý, relativně nezkušený tým. Ale nemůžeme nikoho podcenit, je jedno, jestli je to Vsetín, Prostějov, Slavia nebo Pardubice, musíme do toho jít pořád naplno, ale to jsme si říkali.

Co se odehrávalo v kabině po druhé třetině?

Po druhé třetině jsme se namotivovali, řekli jsme, že máme dvacet minut, abychom to zvrátili. Víme, že jsme toho schopní, už jsme si to párkrát dokázali i v minulé sezoně. Následně byly světlé záblesky, ale hned na začátku jsme dostali další gól a nevím, myslím, že to jsou od nás jen prázdné řeči. Prostě něco řekneme, ale pak to neplníme a netáhneme za jeden provaz, když jde do tuhého.

Když jsi tu dříve působil, tak jsi góly moc nedával a v letošní sezoně už máš druhý, navíc z vlastního oslabení. Jak k té situaci došlo a jak jsi spokojený s osobním výkonem?

Jeli jsme s Přémou (Přemysl Svoboda pozn. red.) dva na dva, on mi to hodil a já vystřelil, sehráli jsme to dobře. Mám radost, že hraju hodně a chci to týmu splácet, ať už to budou góly, asistence, blokované střely, to mi je jedno. To je ale k ničemu, když prohrajeme a nedotáhneme zápas do vítězného konce.

Ve středu vyrážíte do dalšího zápasu na led Poruby, která zatím hraje velmi dobře. Jak se budete připravovat na tento duel a myslíš si, že už je váš výkon hlavně o hlavách?

Doufám, že si k tomu něco řekneme, je to potřeba, stejně tak je potřeba se dobře vyspat, dát si v úterý dobrý trénink a pak se připravit na dlouhou cestu. Je to těžký soupeř, ale musíme se namotivovat, nemůžeme prohrát čtyři zápasy v řadě, potřebujeme to zlomit. Takže doufám, že se všichni vyhecují a přijedeme tam jako úplně jiný tým.

Nemůže hrát roli například únava? Vzhledem k tomu, že vás čeká třetí zápas v pěti dnech.

Určitě jsme unavení, ale unavení jsou i soupeři. Všichni mají ten program stejný, nemyslím si, že by nás to nějak znevýhodňovalo. Musíme pořád šlapat a myslím si, že času na regeneraci je dost. Jde jen o to, jak k tomu každý přistoupí, jak je zodpovědný a jak se do dalšího zápasu stihne zregenerovat a nastoupit.